Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a szüléstől és a...

Nagyon félek a szüléstől és a következményeitől. Akik már szültetek, hogy barátkoztatok meg a gondolattal minden rendben ment?

Figyelt kérdés
18 vagyok.Első baba.Eddig nem gondolkoztam sokat ezen de most 25 hetes terhesen azért kicsit félek.Elég nehezen birom a fájdalmat és félek,hogy sok időbe telik mig helyre kerülök,habár mindenki azzal biztat,hogy mivel fiatal vagyok gyorsabban és jobban regenerálódik a szervezetem.De én azért nagyon tartok magától a szüléstől a gát metszéstől (mert gondolom első babánál szinte mindig végeznek),és félek a következményektől is vagyis a testem változásától.Szégyellem magam,hogy ilyesmiken gondolkodom mikor nemsokára a babám kell legyen az első számomra nem pedig én,és persze nagyon várom őt de azért kicsit beárnyékolja a dolgokat ez a félelem.

2015. ápr. 9. 22:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%

Bár fiú vagyok, én azzal próbálnám nyugtatni magam, hogy nagyon sok nő szült előttem, és ők is túlélték :)

Sok sikert! :)

2015. ápr. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Hát igaz de azért jaj :) Köszönöm:)
2015. ápr. 9. 22:34
 3/28 anonim ***** válasza:

a gátmetszést megsem érzed szülés közben, gyorsan gyógyul, nem látszik később(és srégan csinálják - csak mert én azt hittem lefelé..)

a testedért tehetsz szoptatási idők után szépen sportolhatsz

addig meg van valami hasvédő(lehet nem ez a neve), amit már rögtön szülés után feltesznek, akinek van(igazából nem tudom mire való, talán a hasat lapítják le vele)


arra figyelj, hogy lazíts amikor fájdalmak jönne, úgy jobban elviselhető, a babának is jobb, mert könnyebben haladhat

2015. ápr. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Szia! 25 évesen szültem, most 10 hónapos a kislányom. 54 kilóval kezdtem a terhességet és 53 kilóval hagytam el a kórházat, most is annyi vagyok. A szülésről: arra emlékszem, hogy fájt, de végig tudtam, hogy most ez a feladatom, abban a pillanatban megszűnt a fájdalom, amint kint volt a lányom. A gátmetszést nem is éreztem, kaptam érzéstelenítőt is. Magát a fájdalmat néhány nappal a szülés után már nem tudtam felidézni. Gyorsan gyógyultam én is, kb 1,5-2 hét alatt visszanyertem az erőmet (hozzáteszem, hogy nálunk teljesen kimaradtak az éjszakázások, lányom éjszaka mindig is aludt, szerencsénk van). A testemről: A hasam hihetetlen gyorsan visszahúzódott,köszönhetően a szoptatásnak, ami segíti a méh összehúzódását. Teljesen lapos a hasam, szerencsére a striák is elkerültek. A mellemen meglátszik a szoptatás, de ezen túl kell lépni, egyébként is egy jó melltartóval korrigálható. Az, hogy félsz a szüléstől, teljesen normális, ugyanakkor próbálj másra gondolni. Biztos szerencsém volt, de nálam minden könnyen ment...
2015. ápr. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Szia kérdező! 25 évesen szültem,én is féltem,de a világ legszebb dolga.Csodás szulesem volt.Szulhetsz gatvedelemben,én is abban szültem,csak meg kell beszélni az orvossal.Beöntést sem akartam,az is megoldható volt,hogy ne legyen.Izgulsz,ez természetes,de hidd el,hogy minden rendben lesz.Nem kötelező a gatmetszes tehát.Sok sikert és boldogságot kívánok😊
2015. ápr. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. ápr. 9. 22:53
 7/28 anonim ***** válasza:
Szívesen.Olvass utana a gatvedelemnek,nekem is első szülés volt,ez csak egy mendemonda,hogy mindenképp vágnak az elsőnél.Nem igaz.A szülésznő masszírozza,tartja a gátat,mikor jön a baba.Így nem repedsz,és vágni sem kell.Nem tudom hol fogsz szülni,de ha van rá lehetőséged,vajudj vízben,engem nagyon lazított.Végülis vízben is szültem meg a kislányom.Ha az apuka is bent van,az csak jó,rengeteg erőt ad.
2015. ápr. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Ja,5-os voltam
2015. ápr. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

A gátmetszést én sem éreztem, illetve csak minimálisan, attól tényleg nem kell tartani.

Szerintem minden normális nő fél a szüléstől, én mondjuk nem a fájdalomtól féltem, hanem hogy túlélem-e. Konkrétan biztos voltam benne, hogy belehalok, hiába mondták, hogy az ma már nem divat.

Annyi komplikáció volt végül, hogy a 4 kg-os gyerekem elég határozottan megindult, úgyhogy kicsit sokfelé repedtem, ezért sok vért vesztettem. Valójában a szülés utáni éjszaka nekem rosszabb volt, mint maga a szülés, de ez is inkább a szakszemélyzet bunkósága miatt.

"Beszélgess" sokat a babáddal már most, készítsd föl őt is a születésre, miközben magadat is felkészíted (ezt próbáld félelem nélkül), és amikor ott vagy, és nagyon fáj, akkor próbálj őrá koncentrálni, ne magadra, hanem arra, hogy hogyan tudod őt a legjobban segíteni. Nekem ez nagyon bevált, mint a fentiekből kiderül, talán túlságosan is, lehet, hogy nem kellett volna ennyire segítenem az előrehaladását! :)

Könnyű szülést!

2015. ápr. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

En mindkettonel feltem. Az elsonel azert, mert még nem tudtam mi var ram. A masodiknal meg pont azert, mert tudtam mi var ram. Hat nem leanyalom. De tul lehet elni. Nekem eleg hamar eltelt az az ido amugy. Az elso lanyom 4 ora alatt, a masodik 8 ora alatt lett meg. Az elsonel metszettek, a masodiknal szerencsére nem, de nem is volt ra ido meg alkalom, eleg extrem szules volt :D Azert eleg nagy különbség van a metszes es anelkuli szules kozott. A metszes nelkulinel 1 het alatt rendbe jottem es tudtam ulni rajta, mig metszessel kb 3-4 het volt, amig meggyogyult. De amugy nem latszik egyaltalan. Meg amugyis nagyon jo geneket örököltem, olyan mintha sose szültem volna. Se stria, se megereszkedett bőr.. Es vekonyabb vagyok mint elotte.

Szoval fel a fejjel, ki lehet birni, amint meglatod a babat, mindent elfelejtesz! Es nem torvenyszeru, hogy meg fog latszani, hogy szultel :)

2015. ápr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!