Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy hozzam helyre az életemet?

Hogy hozzam helyre az életemet?

Figyelt kérdés
Megpróbálom röviden leírni a lényeget. Szóval egy vidám, egészséges testalkatú lány voltam, nagyon sokat sportoltam, a tanulás is jól ment. Ám abbahagytam a sportolást és feljött néhány kiló.. Nem voltam elhízva, de magammal szemben mindig is kritikus voltam, mint ahogy a környezetem is. Ha hibáztam valamit, rögtön felfigyeltek és a hibáimat hangoztatta mindenki. Egy ideig nem érdekelt, de egyszer már besokalltam a méregető tekintetektől. Gúnyosan végigmértek az emberek és hiába nem mondták, egyszerűen éreztem, láttam a szemükön, hogy örülnek, hogy felszedtem pár kilót és végre belémköthetnek. De ez minden területe igaz. Az emberek a bukásomat várták, én pedig nem találtam a helyemet a világban, a sok irigy, és kárörvendő emberek alkotta társadalomban. Az evésbe fojtottam bánatomat. A sportolástól is azért ment el a kedvem, mert amint sikeres lettem, sokan ellenem fordultak, piszkáltak az egyesületből, és sírva jártam edzésekre, nem voltam elég erős, hogy elviseljem a sok piszkálást. De amint egyre többet ettem, egyre rosszabb lett a helyzet. Már nem is akartam sikeres lenni, nem érdekelt, feladtam. De egyszer besokalltam és magamnak akartam megfelelni. A zabálási rohamaimon nem tudtam enyhíteni, de eljutottam arra a szintre, hogy hánytattam magam. Egyre gyakoribb lett nálam ez a jelenség. Már ott tartok, hogy alig tudok valamit megenni anélkül, hogy ne legyen hányingerem. A hajam hullik, a körmeim repedezettek. Állandóan fáradt vagyok, vitaminhiányban szenvedek. Ezen okok végett sokat hiányoztam az iskolából is, mivel a súlyomra már nem tudnak beszólni, azt hiszik csak lusta vagyok tanulni és lógok. Sok dolgozatot kihagytam, mert akárhogy próbáltam tanulni, egyszerűen nem volt energiám, volt, hogy több időt töltöttem a WC-ben, mint a szobámban. Milyen orvoshoz forduljak? Vagy hova menjek igazolásért? Mert ez nem egy egyszerű vírus, amiből se perc alatt fölgyógyulok. Illetve milyen ételeket fogyasszak, hogy minél hamarabb visszaálljak a normális táplálkozásra? Szeretnék tenni valamit a további romlás megakadályozása érdekében.

2016. ápr. 29. 17:55
 1/3 A kérdező kommentje:
Ha valóban így lenne, nem lenne annyi anorexiás, és mindenki szépen eléldegélne a saját családjában. Lehet, körülötted leszarják egymást az emberek, de ez nem mindenhol így van. Ha összebarátkozol valakivel, belekerülsz társaságokba, akarva akaratlanul is nem nézel mindenkit magad körül ostoba tininek. Én olyan környezetben élek, ahol komolyan veszik egymást az emberek és nem senkiznek le senkit. Talán épp ez a baj. Azért köszönöm, hogy leírtad a véleményedet a saját nézőpontodból is, érdemes átgondolni ezt is!
2016. ápr. 29. 18:14
 2/3 anonim ***** válasza:
Mentális betegségekkel foglalkozó orvost keress fel, mielőtt nem késő. Kezeltesd magad, és sürgősen kezdj el valami mozgást.
2016. ápr. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Danka Mária válasza:
Biztos, hogy orvost szeretnél? Sok-sok fixációd van dolgokról.Csak a további romlást szeretnéd megakadályozni? Vagy szeretnél végre az lenni, aki TÉNYLEG TE VAGY? Ha igen,van rá lehetőséged....ha VÁLASZTOD. :)
2016. ápr. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!