Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normál esetben egy egészséges...

Normál esetben egy egészséges ember mennyi ideig képes visszatartani a vizeletét? Azt hiszem, egy óránál biztosan tovább.

Figyelt kérdés

Nem egyszer kerültem kínos helyzetbe amiatt, hogy ha rámjön a pisilés, onnantól már legfeljebb csak egy órán át tudom tartani, tovább egyszerűen nem megy. Ha ez éppen a dugóban kap el, vagy egyéb kötött helyen, akkor cseppet sem vagyok nyugodt, hogy ki fogom bírni. Eddig még komoly baj nem történt, de sokszor már sikerült úgy kicentiznem, hogy csak másodperceken múlott, hogy találtam még vécét, vagy hazaértem. De mi van, ha nem lesz mindig ilyen szerencsém?

Szerintetek lehet azért tenni valamit, hogy ilyen szituban kicsivel tovább bírjam? - Valami intimtorna, vagy hasonló segíthet?

Köszi!


2008. szept. 24. 00:01
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

szia! nekem segített, hogy pisilés közben megállítom a vízsugarat, először csak 1x és mondjuk 5 másodpercig. Aztán kétszer 5sec-ig, aztán 2x 10, és ezt lehet fokozni.


Ha eléggé megerősödött az izmod, biztos tovább fogod tudni visszatartani.

2008. szept. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
- Vagyis erősíteni kell az izmokat szerinted? - És ez is intimtorna, amit leirtál? - Mennyi idő után mutatkozik eredmény szerinted, és kiváncsi vagyok, hogy te kb. mennyi ideig tudod visszatartani, ha nincs alkalmad elmenni wc-re?
2008. szept. 24. 00:41
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Én úgy tanulta, hogy amikor érzed, hogy kell menned onnantól még 3 órát (!!) kibírsz pisilés nélkül.


Az intim torna egyébként mindenképpen hatásos. Csak ajánlani tudom! És még valamit: mindig menj el pisilni mielőtt elindulsz valamerre. Ha negyon sietsz, akkor is szánj rá fél percet. Ha nem érzed szükségét, akkor is. :)

2008. szept. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem egészséges visszatartani a vizeleted! Ezért mielőtt elindulsz valahová mindig menj el pisilni! ha fel vagy fázva, vagy mensi előtt valószínűleg kevesebb ideig is tudod visszatartani! Az intim torna erősíti az izmaid és segít tovább visszatartani, de ez nem jó, ha sokat visszatartod!! meg fáj is!
2008. szept. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

- Természetesen nem akarom direkt visszatartani, és mindig elmegyek pisilni amikor lehet, de amilyen rohanós életet élek elkerűlhetetlen, hogy néha pont a legrosszabb időpontban kelljen. A különböző hivatalokban, vagy a városi forgatagban meg nem egyszerű találni egy wc-t, vagy ha éppen van, az sokszor olyan, hogy be nem menne az ember. (Ti nem szoktatok így járni?)Nekem ezért lenne jó, ha ilyenkor egy kicsivel tovább tudjam még tartani, legalább amíg hazaérek, anélkül, hogy attól kéne félnem, hogy bepisilek.

2008. szept. 24. 21:40
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

Az első válaszadó vagyok. Ha pisilnem kell, akkor ha kocsiben ülök, több, mint 4 órán keresztül vissza tudom tartani. Ha munkahelyen, suliban, vagy a városban járkálok, max 2 óra,bár nem próbáltam ki a maximumot.

Tényleg meg lehet előzni, ha indulás előtt elmész, legalábbis segít egy keveset.

Amúgy ez amolyan intimtorna is, szokták javasolni lányoknak, akiknek gondja van az orgazmussal, vagy a szexxel is...

2008. okt. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Irigyellek, hogy ilyen sikáig birod.Elkezdek én is valami intimtornát.
2008. nov. 10. 01:44
 8/10 troggi válasza:
48%

Szia. Mivel még diák vagyok és kollégista, ezáltal elég sokat utazok busszal.

Ha otthon nem kell akkor is erőltetem, aztán ha buszon rám jön akkor attól függ mennyire kell, ha nagyon akkor max 2 és fél óra. Ha picit akkor 3-4 órán át. Volt olyan is hogy kellett nagyon a buszon, koleszba megérkeztem és már nem kellet. De ezis ritka

2015. dec. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

Ne vicceljetek már! Mikor egyetemista voltam, rendszereztem buszoztam 4,5 órás utakat és senkivel nem történt út közben "baleset".

És ez csak a buszút. Otthon is ki kellett menni a buszállomásra, valamint amikor megérkeztem még onnan is jó 1-1,5 óra utazás városon belül. Tehát 6-7 óra simán volt egy utam. Nem mondom hogy néha amikor megérkeztem nem esett jól kiengedni, de soha nem voltam a becsurizás határán. Tehát ha ez ember nem előtte vágott be egy fél dinnyét fél napot simán lehet tartani. Éjszaka is átalszom 8 órát úgy hogy nem kelek fel éjszaka wc-zni.

Amit az első ír, arra viszont én képtelen vagyok. Ha megindul, hiába küzdök, nem tudom megállítani egy másodpercre se.

2019. dec. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ez tudom régi poszt de válaszolok én nekem a max az 10 óra volt de akkor már rohantam be az ajtón és cipőt sem vetettem le egyenesen a wc-be gatyát bugyit letoltam de még le se ültem már spriccelt , máskor én is játszom azzal h ellálítom akkor is akartam, de akkor nem tudtam!
2023. júl. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!