Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sikerült felhelyeznem a tampont?

Sikerült felhelyeznem a tampont?

Figyelt kérdés
Most használok először. Nem tudom, hogy elég mélyen van-e, de nem merem tovább tolni. Egy icipicit érzem, hogy van ott valami, de toljam még mélyebbre? Mennyire kell érezni? És ne legyetek bunkók, ha kérhetem.14/L

2016. máj. 9. 14:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha még érzed, akkor nincs elég mélyen, nyugodtan told feljebb.
2016. máj. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha bent van már, egyáltalán nem szabad, hogy érezd. Ha nincs jól bent, akkor érezheted mondjuk mozgásnál.


Amúgy én addig szoktam tolni, ameddig az ujjam beér.

2016. máj. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hülyén hangzik, és hülyének is érzem magam, de tudom "rossz helyre" tolni?
2016. máj. 9. 14:25
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
rossz helyre tolni nem tudod, max nincs elég mélyen, vagy ferdén sikerült feltenni... ilyesmi előfordulhat. ha jól van felhelyezve, egyáltalán nem szabad érezni, hogy ott van.
2016. máj. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem tudod más helyre rakni. Amúgy mikor rakod fel, akkor ne felfele told, hanem hátrafelé kicsit. Akkor sikerülni fog.

De amúgy ott van hozzá a használati utasítás. Azt elolvastad? Van ábra is.

2016. máj. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Olvasd el a tamponos dobozban lévő tájékoztatót, ott még képekkel is szokták illusztrálni :) Az, hogy pontosan meddig kell tolni, változó, mindenkinél más a hüvely hossza, de miután benn van, még 1-2 ujjperced férjen bele utána.


Akkor van jól felhelyezve, ha nem csúszkál és nem is nyom, szóval nem érzed, amikor mozogsz. Túl mélyre úgysem tudod tenni, azt éreznéd :)

2016. máj. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nagyjából addig kellene betolni, hogy az egész ujjad bent legyen. Akkor csúszik a helyére ha nem érzel ellenállást miközben betolod. A megfelelő mélységben már nincsenek idegek, úgyhogy nem érzed a tampont semennyire, ha jó helyen van. Lehet úgy elrontani, hogy ferdén tolod be, ez általában egy kellemetlen érzéssel jár, ilyenkor jobban jársz ha kiveszed és egy új tampont raksz fel. Egyébként kihúzáskor nagyon jól lehet érezni, ha rosszul tetted fel, nehezen jön ki, akad.
2016. máj. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem merem mélyebbre... Nem tudom az okát. Igen, elolvastam, és mindent igyekeztem úgy csinálni, ahogy ott van. És ha most kiszeden várnom kell egy kicsit, hogy újra megpróbálhassam, vagy rögtön is lehet? Akkor nehezebb lesz,nem?
2016. máj. 9. 14:39
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem annyira nehéz egy friss tampont kihúzni, de tény, hogy egy jól megtelt tampont könnyebb. Nem tudod túl mélyre dugni, a méhszájadig tudod feltolni és onnan nem fog tovább menni, már csak azért sem, mert az baromira fájna és nem lennél képes tovább tolni. Viszont ha csak egy ujjpercedig tolod be mondjuk, akkor valószínűleg egyszerűen ki fog csúszni, mert nem tudják a hüvelyizmok így a helyén tartani a tampont.
2016. máj. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Elég ijesztő ez az egész. De már muszály volt kipróbálnom, hogy ha tényleg szükség lesz rá (pl fürdő, nyári táborok), ne akkor próbáljam először. Köszönöm szépen a gyors és kedves válaszokat!!! Megpróbálom még egyszer...
2016. máj. 9. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!