Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon fáj a hasam, mit tegyek?

Nagyon fáj a hasam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnapeste jött meg és annyira fáj a hasam, sírni tudnék! Mit tehetek ezellen? Görcsoldó ninc itthon, mert még sose volt rá szükségem.


Két napja megujjaztak és kicsit véreztem utánna... Lehet azért fáj most?


2010. ápr. 9. 02:55
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Hát ha felnyúltak a petefészkedig, akkor biztos azért.


Tornázz kicsit, nem megerőltető, főleg nyújtó gyakorlatokat! Ne görcsölj rá a fájdalomra. Igyál cickafarkteát... ha nincs, jó a kamilla is. Ha az sincs, bármilyen meleg teát mézzel, az nyugtat. Tegyél egy meleg törölközőt (előtte pl. radiátoron megmelegíted) a hasadra és enyhén dörzsöld, simogasd a hasad. Hanyatt feküdj, és a lábaidat húzd fel, talpak a talajon, ez a leglazább testhelyzet hasfájáskor.

2010. ápr. 9. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
cickafark teát akartam én is mondani, de gondolom nincs otthon. ha van fülmelegítő párnád, azt tedd a hasadra, vagy egy flakon melegvizet
2010. ápr. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Helyezd magad lehetőség szerint nyugiba, egy kis zene, vagy tv. Ne ugráltasson senki egy pár óráig.

Én sót szoktam melegíteni lábasban (kb 1 kg-ot), majd kispárnahuzatba öntöm. Egy türcsit teszek a pocimra, majd arra a sót a kispárnában. Általában még egyszer újra kell melegíteni. Emellett ha még ez nem elég, akkor algopyrin + no-spa forte.

2010. ápr. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!