Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Biztos lehetek-e, hogy ez gomba?

Biztos lehetek-e, hogy ez gomba?

Figyelt kérdés

Múlt hónapban kezdődött. Menstruáció utáni napokban nagyon kellemetlen szagú, igazából halra emlékeztető barnás folyásom volt, majd a szag elmaradt de a folyás fehér színű lett. Ez is pár nap alatt elmúlt de a közösülés fájdalmas volt utána. Ebben a hónapban ez megismétlődött. Sokat nézegettem a különböző folyásokat interneten, igazából volt régebben gombás fertőzésem és egyáltalán nem volt ilyen szaga, csak erős viszketés volt. A viszkető érzés most azonban nem is jelentkezett, így valamilyen bakteriális fertőzésre illettek a tünetek. Végre kaptam időpontot nőgyógyászhoz, volt laborvizsgálat is, amiben mindent rendben találtak. Az orvos megvizsgált és ránézésre megállapította, hogy ez gomba. Én azért rákérdeztem nála, hogy mindenféle képpen kizárhatjuk-e a bakteriális fertőzést, azt mondta igen, és felírt gombára való gyógyszereket.

Arra lennék kíváncsi, hogy másnál is volt-e gombás fertőzésnél ilyen bűzös folyás, mert nálam még soha nem fordult elő ennél a típusú betegségnél. Emellett, hogy a vérvételből ki lehet-e mutatni a bakteriális, vagy gombán kívüli más fertőzéseket? Nem csak kenettel lehet megállapítani?

Köszönöm a válaszokat.


2016. máj. 23. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet kevert gomba is amúgy. A gomba nálam is más volt mint a bakteriális. A bakteriális volt halszagú. Kenetet vett? A labor vérvétel volt? Vetess le egyet másik dokinál is, valamint nézess cukrot, immunológiát. Lehet le vagy gyengülve vagy ilyesmi.

Ez inkább bakteriális fertőzés amúgy, a gomba viszket, túrós a folyás.

Használt a gombára való szer amit írt?

2016. máj. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vérvétel volt, vizeletet is kellett leadnom, teljes körű vizsgálat volt és semmilyen eltérés a normálistól nem lett kimutatva. Nem vett kenetet, azt mondta, hogy a labor kimutatta volna a bakteriális fertőzést. Kicsit rossz érzésem van valamiért, hogy nem kenetből állapította meg, azért lennék arra kíváncsi, hogy a labor valóban kimutatja-e a bakteriális hüvelyi fertőzéseket. Kaptam krémet, kúpot (10 napra), illetve szájon át bevehető gyógyszert is, mind gombás fertőzésre van. Kúpot éjjelre fogom először behelyezni, remélem segíteni fognak, még nem tudom.
2016. máj. 23. 22:13
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom, ő az orvos, de ezt a rossz érzést, hogy félre kezel, nem tudom elhessegetni, főleg, hogy Te is írtad, hogy a bakteriális fertőzés volt Nálad is ilyen kellemetlen szagú, engem pedig gombára kezel.
2016. máj. 23. 22:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos hogy vérvétel kimutatja, főleg ha kevés, de az is képes tünetet okozni!

Kenet lenne a tuti!

2016. máj. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet. 2 éve van gombám, eleinte fehér volt, túrós és tejszerű, aztán barna is volt, most meg már zöld és büdös. Mindig gombát mutat ki a tenyésztés, volt vérvétel meg minden, az tök negatív. Kinek milyen igazából.
2016. máj. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, válaszokat, ebből a szempontból megnyugtattak, hogy megfelelő készítményeket kaptam. Kedves utolsó, mielőbbi gyógyulást, felépülést kívánok a betegségből!
2016. máj. 25. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!