Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha egyszer minden rendben...

Ha egyszer minden rendben volt a pajzsmiriggyel, évek múlva változhat?

Figyelt kérdés

17 éves koromban voltam endokrinológusnál, és minden rendben volt. A orvos szerint a hormonvizsgálataim is tökéletesek voltak.


Most 21 éves vagyok. Lehet azóta lett ilyen problémám? Pajzsmirigy túlműkődésre gondolok.


Mostanaban állandóan hőemelkedésem van, jó étvágy ellenére nagyon lefogytam, erős szívverést érzek, remegek stb.


Érdemes lenne újra kivizsgáltatni? Vagy más lehet az oka ezeknek?



2016. máj. 25. 14:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

persze, hogy változhat.


mintha azt kérdeznéd, hogy ha most jó a vérnyomásod, akkor mindig így lesz-e, vagy előfordulhat-e majd, hogy magas lesz.

2016. máj. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Simán kialakul sajnos, 8 hét alatt akár mert ennyi idő alatt változik a tsh, de 4 év alatt főleg.

Nekem 16évesen volt vizsgálva akkor kb rendben volt (bőrgyógyászt nem érdekelte, én leletet nem kaptam a vérvételről...), 20évesen alulműködő lettem szép nagy értékkel... Hormonális változások után a leggyakoribb a kialakulása a pajzsmirigygondoknak. Figyelni kell rá nagyon, főleg a túlműködésre!

Évente érdemes nézni nőknél a TSH-t, 1-2között kell lennie fiatal nőknél. Minél kisebb az érték akkor az túlműködik, a magas TSH pedig alulműködés.

2016. máj. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!