Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha kíváncsi vagyok, hogy...

Ha kíváncsi vagyok, hogy rendben vannak-e a hormonjaim?

Figyelt kérdés

...hova forduljak? Nőgyógyászhoz vagy endokrinológushoz?

Egyáltalán ez így működik, hogy én kitalálom, hogy nézzük már meg? Vagy tök hülyének fog nézni?


25 éves vagyok, és még mindig pattanásos.

Fogamzásgátlót soha nem szedtem. A ciklusom 26-33 nap hosszú szokott lenni.

Tegnap viszketett a egyik mellbimbóm, de máskor is jártam már így. Most kicsit utánaolvastam, és láttam olyat is, hogy hormonális gond, és meddőséghez vezethet.


Ilyen kis dudorkák az én mellbimbó udvaromon is van és ha megnyomom, kicsi fehér genny jön ki belőle. Nektek is ilyen????

[link]



2016. máj. 16. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Én 21 éves vagyok, de még mindig problémás a bőröm. Én bőrgyógyászhoz mentem, ő mondta, hogy nőgyógyásztól kérjek hormonvizsgálatot. Azt is mondta, hogy tud ő is adni ilyet, csak az 7 ezer ft lenne (magánorvosnál voltam).
2016. máj. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem 7 évig volt súlyos akném, az államon főleg! Nőgyógyász minden további nélkül kiírta a vérvételt, de endokrinológushoz is vittem a papírt. Hormongondot nem találtak. Kaptam antibiotikumot és teljese elmúlt! :)

Ezek is kis pattik, nekem is volt egy időben, de a heti 1-2 testradírozás megoldotta.

2016. máj. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mostanában én is radírozom, az tényleg sokat segít, de nem hozza rendbe teljesen.


Milyen papírt vittél endokrinológushoz?

A nőgyógyász írt beutalót?

2016. máj. 16. 19:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljes vérkép, hormonpanel, tsh (pajzsmirigy alulműködésem van amitől zsíros volt a bőröm, de amióta szedem a hormonpótlást rá elmúlt, sőt a pattikon is segített pluszba és a hajhullás is elmúlt) és hasi + hüvelyi uh. A teljes vérképet és a tsh-t a házidoki írta ki, a hormont, uh-kat a nőgyógyász. Ezt mind ingyen intéztem. TB-s dokit kerestem direkt aki kiírja ezeket, mert az endokrinológusom magán, alsó hangon a fent említettek 30-40ezer körül lettek volna ha ő írja ki, mert nincs szerződése a kórházzal. :\
2016. máj. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!