Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 19 évesen mehetek gyermek...

19 évesen mehetek gyermek ill. tini nőgyógyászhoz vagy már a felnőtthöz tartozom? Szerintetek írassak-e fel fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
8 hónapja vagyok együtt a barátommal, még csak pettingeltük, de ő már kérdezte, hogy nem akarok-e fogamzásgátlót szedni. Szerintetek megérné szedni? Félek, hogy felborítja a menzeszemet, ami nekem normálisan is tűrhető.

2016. máj. 26. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Természetesen a felnőtthöz kell menned, mivel felnőtt vagy. Én nem szeretem a fogamzásgátló gyógyszereket, mert olyan módon működnek, hogy tulajdonképpen egész hónapban azt hiszi a szervezeted, hogy terhes vagy, emiatt nem esel teherbe. Nekem ez nem tetszik, nem akarom magam hormonokkal tömni, így emiatt soha nem szedtem és nem is fogom, mellesleg az összes barátom támogatta, hogy ne szedjem, ami engem is meglepett. Ugyanakkor rengetegen szedik és biztosan nincs sok veszélye, a te döntésed, hogy akarod-e szedni.
2016. máj. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A felnőtthöz kell menned, 16éves korig fogadnak a gyermeknél és a tininél (nagyon ritka ha 18éveseket fogadnak pl).

Először maradjon a gumi, hisz még nem is voltatok együtt, kiderül hogy működik-e egyáltalán, a gyógyszert gondolom feleslegesen nem akarod szedni, mert a gyógyszertől pl lecsökken a libidó és szárazabb lehetsz, gondot okozhat. Az első hónapban amúgy is kell mellé gumi. Jó próba hogy mit tesz meg érted a srác.

Nem felborítja hanem kikapcsolja a saját ciklusod, lesz helyette egy mesterséges ciklusod. AZt hogy utána visszaáll-e a rendszeresre vagy sem, az lutri.

Ha a fiú már nem szűz akkor küldd el egy STD vizsgálatra amúgy, nehogy átadjon valamit ami nála tünetmentes és nem okoz semmit, de rád veszélyes!

2016. máj. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

18 éves kortól kezdve felnőtt vagy ez egyértelmű !

16 éves kortól kell általában mar a felnőttre menni :)!

Igen megérné mert inkább az mint egy nemkívánt terhesség

Az abortusz több penz ido es rossz hatással lehet rad talán gyermeked sem lehetne

Akármilyen modern az orvostudomány van akinek a szervezete nem reagál jól egy ilyen műtétre

En kipróbálnám a helyedben

Nekem 18-20 éves koromig volt

Utána megszakítással "védekeztunk" ami persze nem a legjobb módszer es visszatekintve nagy szerencsém volt h nem estem teherbe korán :)

2016. máj. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%

Nincs olyan, hogy megérné-e és nincs olyan, hogy szerintünk megérné-e. Ezt neked kell tudnod, ebben senki nem tud tanácsot adni, legfeljebb a saját tapasztalatainkat, véleményünket írhatjuk le.

Az én véleményem az, hogy a fogamzásgátló tabletta megfelelő használat és orvosi felügyelet mellett a legbiztonságosabb védekezési mód és egy abortusznál vagy sürgősségi fogamzásgátlásnál nagyságrendekkel kisebb veszélyekkel jár.

Én 25 évig szedtem és nem okozott semmilyen kellemetlen mellékhatást, az abbahagyása után is rendesen visszaállt a menstruációm. Ezzel nem rábeszélni akarlak, nálam kiválóan működött, másnak előfordulhat, hogy panaszokat okoz.

Menj el egy jó nőgyógyászhoz, beszéld meg vele, mondd el a fenntartásaidat ezzel kapcsolatban, hallgasd meg az ő véleményét és csak ezután dönts.

2016. máj. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!