Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van az hogy első ultraha...

Miért van az hogy első ultrahangon 64 mm az uterus hossztengely ma voltam 51 mm?

Figyelt kérdés
Mitől volt hosszú mitől ment össze vagy nem értem ... először 8,5 mm volt a méhnyálkahártyám most meg rá 3 hónapra 9 mm és mind a két esetben mensi után ... első vizsgálat után 2 hónap szedtem duphastont 16 nap után 10 napig napi 2szer aztán egy hónapig nem szedtem és mensi után meg ez lett az eredmény ... magyarázza el valaki mert ezektől a dokiktol semmit nem lehet kérdezni

#ultrahang #uterus #hossztengely
2016. jún. 10. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Keress rá, hogy mit jelent a menstruációs ciklus és megtalálod a választ. Egyébként ha nem vagy megelégedve az orvosoddal, akkor válts másikra.
2016. jún. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért vizsgálnak? Mire kaptad a gyógyszereket?

A méh mérete változik a ciklusok során, ahogy a méhnyálkahártya főleg. Hisz az felépül és elérheti akár a 15-20mm-et is, abba ágyazódna bele a megtermékenyített petesejt. A 8,5-9 mm átlagos, nekem is annyi volt ciklus 6.napján, azaz menzesz utáni első napon.

2016. jún. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Választ kértem nem flegmaskodast !!! Második válaszoló azért írták ki mert ciszta volt ami két hónap után azt mondtak el tűnt meg injekció nélkül nem tudom el viselni az első napot és ömlök viszont a nyalkahartya 5-6 mm volt ... amióta szedtem annyiban segített hogy elég egy gyógyszer és mindig egy időben jön eddig ... meg látom hogy lesz ezután ... azt mondta most pihenjek még egy hónapot aztán megint ultrahang ... egy kérdés érdekeltség képen a hüvely folyadekbol meg állapítható terhesség ezen ma fogadoztunk és tudni akarom igazam van e
2016. jún. 11. 03:13
 4/4 anonim ***** válasza:

A ciszták tényleg jönnek-mennek. Nekem is volt több is mindkét petefészekben.

Teljes vérképet csináltak? Pajzsmirigy hormonnal, női hormonokkal a ciklus adott napjain? Mert én pl pajzsmirigy alulműködő vagyok és borzasztóan erős volt amíg helyre nem hozták!

A fájdalom miatt viszont én keresnék egy endometriózisban jártas dokit mert nem normális hogy ennyire fáj és vérzel! Az 5-6mm átlagos a vérzés alatt.

A hüvelyváladékból nem lehet megállapítani, de teszt 2 héttel az után az aktus után amikor teherbeeshettél igen.

2016. jún. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!