Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most szeretnék fogamzásgátlót...

Most szeretnék fogamzásgátlót szedni elsőnek. Mikor kell elkezdeni szedni? Menstruáció első vagy utolsó napján?

Figyelt kérdés

2016. jún. 20. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elsőn szokták kezdeni, mert hogy akkor elvileg azonnal hat, viszont így gyakoribb a véerzgetés. Érdemes a 3-5. napon kezdeni mert akkor egy kicsit kivérzel tehát nem fogja rögtön elmulasztani és amiatt sokkal gyakrabban van pecsétlés, áttöréses vérzés. Én 5. napon kezdtem, elvileg ilyenkor 1-2 hét múlva véd, mi azért egy hónapig gumiztunk mellé biztos ami biztos alapon! Így nem is volt vérezgetésem, semmilyen mellékhatás nem jelentkezett.
2016. jún. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Olvasd el a betegtájékoztatóját, lelkem. Nem gyújtósnak adják. :)
2016. jún. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mivel orvosnál nem voltam még,így nem tudom elolvasni.
2016. jún. 20. 17:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor először menj orvoshoz. Nem mindegy, milyen gyógyszert szedsz, nem ugyanúgy kell szedni őket.
2016. jún. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Többféle gyógyszer van többféle ajánlott szedéssel .

Pl van 21 és 30 napos tabletta is.


A szedés megkezdése is gyógyszerfüggő, valamelyiket a menstruáció többedik napján, másikat pedig a vérzés kezdetén rögtön el kell kezdeni szedni.


Egyébként a neten fent vannak a betegtájékoztatók. Ha hallottál már egy két márkáról akkor rá tudsz keresni.

2016. jún. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. jún. 21. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!