Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Reggeli hasmenés csökkenti a...

Reggeli hasmenés csökkenti a fogamzásgátló hatását? (részletek lent)?

Figyelt kérdés
Már egy ideje van reggeli hasmenésem, ébredés után kétszer kis mennyiségben,(félek a gyomor tükrözéstől azért nincs kivizsgáltatva). A nőgyógyász aki kiirta az lindynettet ilyesmiről nem kérdezett csak a beteg tájékoztatóban olvastam erről! Este kezdtem el szedni és reggel van hasmenésem. Szerintetek ennyi idő alatt felszívódik a gyógyszer v inkább más módon védekezzek? ?

2016. jún. 21. 07:58
 1/5 anonim ***** válasza:
A 4 órán belüli hasmenés okozhat problémát.
2016. jún. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon régen volt, hogy szedtem, de úgy rémlik, hogy tartós hasmenés esetén is ajánlott más védekezési módszer, független attól, hogy mikor megy az a has.
2016. jún. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerintetek akkor mit csináljak? ? 10-12 óra telik el a gyógyszer bevétele és a hasmenés között?? Múlthéten kezdtem szedni, szerdán volt a menszeszem első napja előtte óvszerrel védekeztünk amit nem szerettünk ezért váltottam tablettára. Jovoheten tudok vissza menni a dokihoz de addig? Óvszer v szerintetek véd a gyógyszer? Köszönöm a választ
2016. jún. 21. 08:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első hónapban amúgy is érdemes gumit használni még!

Viszont érdemes lenne kivizsgáltatni mert hosszútávon tuti nem használ a gyógyszer így, ugyanis valamilyen felszívódási gondot okoz. Egy-egy alkalom még nem lenne gond, de egymás után több már igen! Ráadásul ha nem szívódik fel a kellő mennyiség nem csak a terhesség a gond hanem hogy csomó mellékhatás fog jelentkezni, össze-vissza vérzés és stb.

Vagy bélrendszeri gond vagy esetleg: pajzsmirigyed rendben van? Túlműködésnél van hasmenés gyakran.Vérvételen TSH érték.

Ezzel nem a nőgyógyászhoz kell menni, mert ő nem tud mit csinálni, azt fogja mondani hogy vizsgáltasd ki magad, addig meg vagy abba kell hagyni és újra gumi vagy folyamatosan amíg nem múlik el gumi, nem a gyógyszer a hibás.

2016. jún. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom mit tegyek, felek nagyon a gyomor tükrözéstől! ! Egyébként most vagyok túl egy pár vizsgálaton, góc kutatás miatt, voltam fülészeten, laborba, nőgyógyászaton(akkor irattam ki a fog.gátlót), hasi uh-on és itt sehol nem találtak semmit, bár itt nem a hasmenés hanem a góc miatt voltam. Sajna várnom kell még hétfőig mire el tudok menni újra, kikerem a véleményét a házi orvosnak és a nőgyógyásznak is hogy mit tegyek!! Köszi h írtatok
2016. jún. 21. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!