Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak? Pont akkor fog...

Mit csináljak? Pont akkor fog megjönni a menstruációm mikor a lovastábor van.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ebben a hóbapban 28.-átol lenne egy lovastábor amit bagyon várok, de pont akkor fog megjönni. Nem lenne ez baj, ha ki tudnám cserélni a betétet, de sajnos erre ott nem nagyon van lehetőség. A szüleim nem értik meg, hogy így nem tudnám élvezni a lovaglást. Nekem nagyon sok szokott lenni plusz még ugye a táborban többet is kell "mozogni" mint általában. Mindig izgulnék hogy nem ázott-e át vagy valami. A szüleim ezt miért nem értik meg? Így egy kín-szenvedés lesz az egész tábor! Most mi legyen?

2016. jún. 21. 18:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Milyen lovastábor az ahol nincsen wc, csak bokor? A higiéniára oda kell figyelni, csere előtt kezet kell mosni. Én tudok sportolni minden hónapban betéttel, ilyenkor az always a kedvencem, mert az azonnal felszív mindent. Ha olyan erős menzeszed van, hogy óránkénti betétcsere nem elegendő, akkor menj nödokihoz, mert akkor valószínűleg valami bajod van, amit kezelni kellene.
2016. jún. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
De most mit kell itt nyavajogni? Mi ez a hu nem tudok ezt meg azt csinálni mer megjott????
2016. jún. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Betéttel ne lovagolt, mert ha nagyon megvan, át fogsz ázni, mivel a lovon terpeszben ülsz. Én tampont használnék (szűzen is lehet, és ez pont az a téma, amibe nincs joga beleszólni anyádnak), a mini gond nélkül felmenne szerintem. Aláteszel egy szárnyas betétet, így 6-8 órát ki lehet bírni. Mosdó is biztosan lesz. Én sátoros lovastáborban voltam, ott is volt.

19L

2016. jún. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Kedves #12-es lehet te pont olyan szerencses vagy akinek nincs sok es nem sokaig tart! Viszont mindenki mas. Nekem sok van es 10-12 napig is eltart! Es bizony ilyenkor nem tul kellemes egy lovas tabor! (Nem tudom hogy te lovagolsz-e vagy sem, de) egyszer probald ki akkor amikor megvan es mondjuk a legerosebb. Hat nem hinnem hogy te egy istallo wc-jebe vagy egy bokorba szivesen kicserelned a betet.
2016. jún. 21. 22:05
 15/20 anonim ***** válasza:
Valahogy oldd meg, bár én tampon nélkül nem mennék. Lovaglok, tudom, milyen. Betéttel tocsogni fogsz a nyeregben... :/
2016. jún. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
49%
10-12 nap és ennyire erős?! Irány a nőgyógyász. Az nem normális ha valaki a fél hónapot végigmenstruálja. Nekem egy oszt. társam volt, akit ezzel kezeltek, de egy betét 1 órára neki is elegendő volt. Különben az iskolában se tudsz végig ülni így egy tanórát. Neki valami hormongond volt, kapott rá gyógyszert.
2016. jún. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Nem, nem azt mondtam, hogy nem elég egy betét egy órára, nyilván egy órát kibírok betétcsere nélkül,(általában naponta 2-3 betét "fogy el") de itt azért jóval többet kell mozogni mint általában... És ha jól tudom akkor a mozgás is befolyásolja hogy mikor mennyi jön.
2016. jún. 22. 12:04
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Főleg ilyen korban simán előfordulhat, hogy késik vagy előbb jön meg.

Tampont egyébként lehet használni szűzen. A szűzhártya átszakítása vagy kinyújtása nem-szexuális, de megerőltető tevékenység során is lehetséges, (mint például lovaglás, torna, vagy tánc során). Szóval ha ezért féltél tőle, hogy nem lehet használni, lehet.

[link]

2016. jún. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy nem akkor fog megjönni. Fiatalon még nincs beállva a mensi. :)
2016. jún. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én a következőt tenném a helyedben:

Mindenképp elmennék nőgyógyászhoz, mert semmiképp nem normális, hogy 10-12 napig vérzel.

Ezt követően anyám tudta nélkül beszereznék egy doboz ob mini tampont, nem kell mindenről tudnia és úgysem tehet ellene. Betéttel én sem mennék lovagolni, hisz ott tocsogni a vérben nem jó, de a betét egyébként sem jó megoldás, legalábbis számomra nem vált be. Kb. 1-2 évig használtam, mert anyukámnak csak az volt itthon, majd kipróbáltam a tampont, többé nem térnék vissza a betétre, undorító dolognak tartom.

Úgyhogy én a helyedben beraknék egy tampont és egy betétet, így ezer százalék, hogy nem lesz gond.

Ha viszel magaddal kézfertőtlenítőt, esetleg a mosdóban meg tudod mosni a kezed, akkor nem lesz semmi bajod.

A vérzésnek nem szabad megkeserítenie egy nő életét, én régen vízpartra mentem kb. ennyi idősen és kétségbe voltam esve, hisz pont aznapra vártam, de egy hetet késett.

2016. jún. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!