Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gondolkodtunk hogy elmegyünk...

Kukacka :3 kérdése:

Gondolkodtunk hogy elmegyünk nőgyógyászhoz. De félek, és cikinek tartom. Mit csinál a nőgyógyász?

Figyelt kérdés

2016. jún. 22. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen okból mész?
2016. jún. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2016. jún. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Te és ki? Miért többesszám? Együtt senkivel nem mehetsz be.

Amúgy először elbeszélget veled hogy: szűz vagy-e, ha nem mivel védekeztek, mikor volt először menzeszed, mikor volt utoljára, milyen: fájdalom, mennyiség, egyéb panaszok.

Ha nem vagy szűz akkor elküld vetkőzni: bugyi, nadrág le, zokni maradhat. Ajánlott a szoknya vagy hosszú felső. Kimész, fel kell ülni vagy feküdni a vizsgálóasztalra, feltenni a lábad, elmagyarázza és távolítani őket. Ha szűz vagy lehet ez kimarad, de ha mégis akkor vagy szűzkacsával vagy végbélen keresztül megvizsgál. Először megnézi a külső nemiszerveket, utána kesztyűs kézzel egy vagy két ujjal felnyúl, eközben a hasadat tapogatja. Nem fáj csak kellemetlen. Ez kb fél perc. Utána jön a kacsa, ami behelyez és kinyitja. Feszíthet, de ha mélyeket lélegzel egyenletesen akkor semmi gond. Egy szempillaspirálhoz hasonló kefével mintát vesz, ez is max 1 perces és egy kis söprő érzés. Ezt üvegre rögzíti. HPV-re külön kell sok helyen kérni hogy nézzék meg!

Ez után elküld felöltözni, addig lediktálja a látottakat vagy leírja ő és ha gyógyszert akarsz akkor azt megbeszélitek és elmondja hogy mi a menet (van aki előtte kér vérvételt, tehát kiírja a laborpapírt, megcsináltatod visszaviszed és kiírja a gyógyszert és van aki ilyenkor már felírja és ráérősebb a vérvétel) és a végén mikor lesz rákszűrés eredmény.

2016. jún. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elvileg kötelező beengednie azt akit be akarsz vinni magaddal.
2016. jún. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1997. évi CLIV. törvény - az egészségügyről

(4) A kiskorú betegnek joga van arra, hogy szülője, törvényes képviselője, illetőleg az általa vagy törvényes képviselője által megjelölt személy mellette tartózkodjon.

Csak kiskorúnál köteles beengedni, persze kérhető utána, de érdemes egyedül túlélni, mert így is elég kellemetlen élmény, főleg ha még van asszisztens is és még a szülő. Én direkt járok magánba ahol nincs asszisztens sem, épp elég az orvos elég kitárulkozni, nem hogy még ketten nézzék ahogy kacsát tesznek be.

Egyébként 14 felett a nőgyógyászati vizsgálat alatt nem lehet benn veled az orvoson és az asszisztensen ha van kívül senki (kivéve a kiskorú és a szülő nő). Senkire nem tartozik az ott történő dolog, az orvost is köti a titoktartás, a beszélgetős résznél orvosa válogatja, van ahol nem szeretik mert befolyásolja a gyereket hogy szülő előtt mit mond és annak nincs jó vége és azt sem szeretik ha a szülő beleszól. Illetve van ahol a kettő (vizsgáló és az orvos asztala) nincs elkülönítve, vagy azon keresztül kell eljutni a vetkőző után az asztalhoz, nálunk nincs kísérő pont ezért, kint várhat, terhességnél ha csak UH van akkor mehet be az apuka, ha vizsgálat is van, olyankor kiküldik.

A váróig elkísér, és ott szépen türelmesen megvár.

Viszont mondok neked valamit: gondold át hogy be akarsz-e kérni valakit, főleg ha a barátodat, nem való oda pasi ilyenkor, ki tudja hogy reagálna rá, nem túl kellemes látványnak sem, de én inkább egyedül mennék. Ez kicsit olyan női dolog. Vannak az életben olyan dolgok, amiken jobb egyedül túl lenni. Hidd el, 2-3 perc az egész! Én például nem szerettem volna, ha a férjem is bent van, inkább kint várt meg a váróteremben, terhességnél UH-nál már persze a dokik is megkérdezik hogy bejön-e megnézni, de a vizsgálatnál már nem volt bent.

2016. jún. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez egyéni dolog, javaslom viszont hogy női orvoshoz menj első alkalommal, nem annyira kínos mint egy idegen férfinak kitárulkozni teljesen.
2016. jún. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Tudjátok milyen baromságokat írtok,mi az hogy nem mehet be senki? Ilyen nincs!

A másik:nőhöz kell menni,oszt ennyi!

2016. jún. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

Én direkt nem nőhöz mentem először... Valahogy én kellemetlenebbnek éreztem volna ha egy másik nő nyúlkál ott mintha egy pasi.. (másik hogy a környékemen lévő női orvosokról a vélemyények sem voltak olyan jók)


Nem kell félni, mindenki túléli :)

2016. júl. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!