Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most komolyan ha fogamzásgátló...

Most komolyan ha fogamzásgátlót akarok váltani nem engedi a magán nőgyógyász?

Figyelt kérdés

A panasz az volt, hogy 3-4 hónapja barna folyásom van, úgy hogy fogamzásgátlót szedek, és ez a folyás mindig a gyógyszerszedés utolsó hetében szokott jelentkezni (21 szemes), ráadásul a hajam is hullik, és erős gyanúm van, hogy a gyógyszer miatt. Na ezeket el is mondtam az orvosnak, és annyit mondott, hogy ez előfordul néha, és felirt valami gyógyszert amit még se tudok micsoda mert olyan csúnyán irta, hogy nem tudom kiolvasni. alami olyasmi a hatása, hogy a fogamzásgátlóval együtt kell szedni az 10 utolsó napon és majd ez elmúlasztja. Erre kicsit kiakadtam , és megkérdeztem nem-e kaphatnék új fogamzásgátlót. Erre azt mondta, hogy ez bármelyik fogamzásgátlónál erőfordul, felesleges kisérletezgetni, majd ha ismét előjön a probléma, menjek vissza. A hulló hajamról meg kb tudomást se vett. Mindezt. 15 ezer forintért. Mit tegyek mégis ?

20/L


2016. júl. 12. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Válts nőgyógyászt. Az enyém mindig megkérdezi nincs-e problémám a fogamzásgátlóval amit szedek, pedig már tavaly nyár vége óta szedem.
2016. júl. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Válts orvost és gyógyszert
2016. júl. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Másik doki kell! Nem megoldás még valami (biztos progeszteronpótlás, de akkor meg simán lehet peteérésed ha úgy van...) rátolni... Csak ha megint előjön akkor lehet már nem véd megfelelően, nekem azt mondta a doki hogy ha két egymás utáni ciklusban van ilyen akkor onnantól legyen gumi!Nem normális a vérzés, nekem 2x volt és leváltotta egyből amúgy.

A hajhullás miatt a háziorvostól kérj egy vérképet TSH-val (ha 2nél több akkor gond van).Nekem a Belara nevűtől pajzsmirigy alulműködésem lett, egyedül a hajhullás volt a tünetem! A tabletták gyakran okoznak pm alulműködést csak ezt nem reklámozzák (nekem is endokrinológus mondta, most életem végéig kapom a hormonpótlást...)

2016. júl. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehetne, hogy hagyd inkább a csudába az egész fogamzásgátlót? Teljesen elcseszi a nők szervezetét...
2016. júl. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Karma Police: feltételezhetöen a kérdezö nem akar/nem tud gyereket vállani, és ezért szedi, nem szórakozásból.
2016. júl. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezt úgy mondod, mintha nem lehetne másképp védekezni. :D Édes istenem.
2016. júl. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Norculot-ot írt fel, végre megtudtam fejteni. Hát kiváncsi leszek , olvasgattam interneten róla, de sehol se írták, hgoy valaki fogamzásgátló mellé szedte.
2016. júl. 13. 12:42
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Ezt a gyógyszert pont arra írják fel hogy meghozza a vérzést, szeded pár napig és utána megjön ennek hatására. Ez nem jó így. Fogamzásgátlóval semmi értelme nincs mert az is pont így működik hogy leesik a hormonszint és megjön... Nem is szabadna együtt. Akkor írják fel amikor valamiért nem akar megjönni és el akarja valaki kezdeni először...

A gyógyszerednél nálad nem jó a dolog, mert nem tartja fenn a gyógyszer a megfelelő hormonszintet. Más fajta kell: erősebb, más elosztású (3fázisú) sok lehetőség van még.

2016. júl. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én se értem miért ezt adta, miért nem adott más gyógyszert, nem tudom mit csináljak,SZTK-ba nem akarok menni, saját keresetem nincs mert tanulok. Anyuék meg kb. el se hiszik lassan mibajom, azt hiszik csak kitalálom.
2016. júl. 13. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!