Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » SOS! Nagyon félek a nőgyógyász...

SOS! Nagyon félek a nőgyógyásztól?

Figyelt kérdés

Nem tudom mit tegyek.Viszket a hüvelyem, főleg a csikló körül, pirosas és fáj is.Nem ez az első alkalom, pár hónapja újra és újra előjön ez a viszketéses, kicsit túrós folyásos betegség, de mindig csak egy pár napig tart és mikor végre rászánom magam hogy orvoshoz menjek elmúlik.Viszont tudom hogy nen halogathatom a végtelenségig mert abból csak nagyobb baj lesz.

Múlt hónapban volt az amikor rászántam magam hogy felhívjam az orvost, a kikerestem a város legjobb, legbarátságosabb nőgyógyászát(2 ilyen nőt is találtam), mire a nő aki felvette a telefont bunkón lehordott mikor megkérdeztem hogy lehetne-e hozzájuk beírni és közölte hogy 16 és fél évesen még bőven gyereknek számítok.Gyerekorvosból pedig csak 2 van az sztk-ban, mindkettő férfi.

Ez nem sokat segít, tényleg nagyon de nagyon szégyellős vagyok, még a pólót se mertem levenni az iskola/háziorvos előtt, melltartóban is nagyon feszengve éreztem magam pedig női orvos volt mindekttő.

Ettől meg egyenesen rosszul vagyok, beterpesszek egy idegen férfi előtt, a gondolatától is kiráz a hideg:(

Tudom hogy "már látott ilyet" de ez kicsit se nyugtat meg.

Hogy tudnám rávenni magam hogy még ma időpontot kérjek? (Hétvégén nem hiszem hogy lehet)

16/l



2016. júl. 15. 08:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Orvoshoz menni muszáj, voila: [link]


Felhívod akkor a másik nőt, vagy elmész gyermeknőgyógyászatra. Én öt férfinél voltam, egyik sem foglalkozott velem különösebben, majd elmentem egy nőhöz, aki érdemben cselekedett. Férfihez így én már többet nem mennék. Rossz tapasztalat.

Minél előbb telefonálj, mert ez nem múlik, csak vannak enyhébb, meg több tünetet produkáló időszakai.

2016. júl. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
19%

Kinek mi a tapasztalata. Én pont úgy jártam, hogy a női doki volt bunkó, így elmentem egy férfi dokihoz aki nagyon kedvesen bánt velem. Nem kell tőlük félni, nem a nőt látják benned hanem a beteget akin segíteni akarnak.

Én egyébként szintén baromi szégyenlős vagyok, így mindig hosszú pólóban megyek vagy szoknyában amit nem kell levennem, csak felhajtja és ennyi.

2016. júl. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ja, igen, én is vagy szoknyát húzok, vagy hosszú felsőt, szerintem ez is sokat segít!
2016. júl. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Rendben, megpróbálok akkor ma időpontot foglalni.

Köszi a szoknyás tippet:)

2016. júl. 15. 09:10
 5/18 A kérdező kommentje:

És ugye szülőknek nem fog szólni az orvos csak ha azt kérem tőle?

Mert ez a családomban elég kényes téma, sosem szoktunk hasonlókról beszélni, nem is akarunk.

És hogyan zajlik egy ilyen vizsgálat? Ha szólok az orvosnak hogy még szűz vagyok ugye nem fog nagyon "nyúlkálni"?

2016. júl. 15. 09:14
 6/18 anonim ***** válasza:
29%
Szia! Sajnos nekem is kétszer kellett már nőgyógyászhoz mennem, úgy hogy még szűz vagyok. Mindkét orvos még az elején megkérdezte, hogy voltam e már együtt fiúval. Az egyik orvos a popsimon keresztül vizsgált, mert ő előtte megnézte hogy vizsgálható vagyok e úgy. Sokkal kellemesebb volt így a vizsgálat,mint elsőnek,ahol az orvos szintén ovatosan próbált vizsgálni, de nem jött neki össze. Férfi orvos előtt pedig nem kell szégyenkezni, neki te csak egy beteg vagy. :)
2016. júl. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%

Gyerek nőgyógyász férfiról azért valahogy nem az egészség az első ami eszembe jut! (A rengeteg szakorvosi lehetőség közül vajon miért éppen a gyereklányok nemi szervére vetette rá magát?...)

Mindenképpen keress női orvost elsőre.

2016. júl. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem tudok,a városban csak férfi gyereknőgyógyász van, kivéve a magánorvosok, de nincs fölösleges 10 000 forintom vizsgálatra:/
2016. júl. 15. 14:48
 9/18 anonim ***** válasza:
17%

ma 14:28

neked van piszkos fantáziád és nem annak a férfi orvosnak aki gyereknőgyógyászatot válassza szakterületének.

2016. júl. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
39%

Nálam jobban senki nem fél a nőgyógyászoktól, ezt bátran ki merem jelenteni. Ennek oka egy gyerekkori baleset és az azt követő műtét, illetve a nőgyógyászok műtét előtti, alatti és utáni viselkedése. Mindegy, hogy női vágy férfi orvos, többször volt már pánikrohamom is nőgyógyásznál, de ha baj van, mindig ráveszem magam, hogy elmenjek és eddig mindig túléltem, semmi fájdalmas nem történt, sőt már egy terhességet is sikerült végigcsinálnom egy szüléssel, mégis mindig remegve megyek az orvoshoz és félek tőle, pedig egy áldott jó ember az orvosom, akivel már-már baráti a viszony, rengeteget viccelődik, óvatosan vizsgál. Egy tanácsot tudok csak adni: nagy levegő és menj el, de ha bunkó az orvos, akkor nyugodtan hagyd ott vizsgálat előtt, nem vagy köteles beleegyezni q vizsgálatba, ha nem olyan a.stílusa. Én ezt rontottam el. Fiatalabb koromban futottam bele többször is bunkó orvosba, és túl mimóza voltam, de most már nem hagyom magam. Volt ráppélda, hogy bekerültem nőgyógyászatra mentővel, de mivel az ügyeletes egy állat volt, így addig balhéztam, amíg beletörődtek, hogy én bizony megvárom a saját orvosom.


OFF: Az én nőgyógyászom pl gyereknőgyógyász is és férfi. Nem azért választotta ezt, mert egy perverz állat, hanem mert kellett két gyereknőgyógyász q városban, és mivel csak férfi orvosok vannak, így a főorvos mást nem is tudott választani. És ő két fiatal dokit kért fel, akiknek van lányuk, abban bízva, hogy ők jobban megtalálják a hangot a kislányokkal. És én ki merem jelenteni, hogyha gyerekként az ő keze közé kerülök, akkor nem alakul ki ilyen szintű szorongás bennem a nőgyógyászom irányába. De valahogyan nem tett jót a lelkemnek, hogy a nőgyógyásznő úgy kezdett el összevarrni, hogy nem altattak még el, hogy két hét múlva varratszedeskor lefogatott, mert nem találta a varratokat, amikről elfelejtette, hogy felszívódóak, így feleslegesen keresi őket, és feleslegesen szabta fel az egyik sebet és feleslegesen kiabált velem és édesanyámmal is.

2016. júl. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!