Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi idő múlva kezd el...

Mennyi idő múlva kezd el hatni a fogamzásgátló tabletta, ha a menstruációs ciklustól függetlenül kezdem el szedni valamikor a ciklusom közepén?

Figyelt kérdés

Ha ma elkezdem szedni, akkor 1 hét múlva mennyire bízhatok a hatásában? Tehát ha mondjuk egyéb úton is védekezünk, de ne adj isten valami probléma lenne, akkor bízhatok-e a fogamzásgátló tabletta hatóerejében?

* Yasminelle tablettáról beszélünk.

* E hónap 3-án jött meg legutóbb



2016. júl. 19. 13:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A betegtájékoztatóban mindent szépen leírnak nagyjából 8 A4es oldalnak megfelelő papíron. Biztos benne van.
2016. júl. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell várni a következő vérzést, semmit nem ér ha most kezded el szedni, max egy csomó mellékhatás kijön, nem fog védeni a következő levélig az is biztos. A dokik ezért csinálják azt hogy meghozzák hormontablettával a vérzést hogy el tudja kezdeni a ember ha nincs egyáltalán vérzése valakinek. Ha viszont van akkor meg kell várni a következőt. Azért kell ciklus első (legkésőbb 5.napjáig) elkezdeni mert ekkor még meg tudja akadályozni a peteérést, ez után már nem. Neked így most bármikor lehet vagy már volt és a többi védelmi vonalat sem hozza létre ennyi idő alatt, simán teherbe eshetsz mert nem úgy hat ahogy kell.
2016. júl. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha akarsz magadnak egy jó kis hormonzavart össze-vissza vérzéssel, extrém szőrösödéssel, akkor nyugodtan kezd el most es bizz benne. Hányszor kell elmondanom, hogy a hormon nem játék?!
2016. júl. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Le volt írva a tájékoztatóban, szerintem nem így kellett volna elkezdened szedni. Az enyémet (Velgyn) vagy az első napon kell kezdeni, és akkor biztosít azonnal védelmet, viszont egy hónap barnázás, vagy az ötödiken azt hiszem, de akkor nincs egy hónapig védelem.
2016. júl. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha az van a betegtájékoztatóba írva, hogy a menstruáció első napján kell elkezdeni szedni azt a tetves gyógyszert, akkor miért nem akkor kezded? A hormon nem cukorka, jó lenne, ha végre mindenki felfogná. Összevissza fogja kavarni a ciklusodat, kijöhetnek a szarabbnál szarabb mellékhatások. De ha neked ez kell, meg a bizonytalankodás, hogy mikortól véd, akkor szedd így nyugodtan. Nem az én bajom lesz. :)

19L

2016. júl. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nincsen, vagy csak én nem találtam. A tájékoztatóban a ciklus 1. napjára, illetve a 2.-5. napra vonatkozóan van feltüntetve a hatóidő. De én már a 3. hétben vagyok és most lenne szükséges elkezdenem. Erre vonatkozóan azonban nem találtam információt, és azért fordultam ide, hogy hátha valaki volt már hasonló szituációban és tudna segíteni ebben a témában.
2016. júl. 19. 14:02
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem kezdtem még el szedni, nincs szükségem a személyeskedésre és az utálkozásra ismeretlenül.

Pont azért kérdeztem meg, hogy ne csináljak hülyeséget.

Köszönöm a hasznos válaszokat!

2016. júl. 19. 14:04
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért nincs benne mert nincs más opció, vagy ciklus első napján vagy legkésőbb az 5.ig kell elkezdeni. Ennyi lehetőség van, vérzés kell hozzá. Utána nem lehet elkezdeni mert az egész hónapban nem leszel védett, tehát teljesen felesleges szedni mert csak a következő levéltől leszel védett, max addig is terheli a májad.
2016. júl. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Várhatóan 31-én fog megjönni, aznap kezdd el szedni, amikor megjön. Onnantól is a doki egy hónapot szokott még javasolni egyéb védekezésre (gumi), annyit kibírtok.
2016. júl. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért nincs tájékoztatás a további napokról, mert akkor nem szabad elkezdeni szedni. És még az első hónapra is szoktak javasolni kiegészítő védekezést. Nem értem, mi leheet annyira sürgős, hogy most azonnal kezdd el szedni. A gumi véd attól is, amitől a tabletta nem, tablettát amúgy is csak akkor érdemes használni, ha stabil partnered van, nem váltogatod, vagy legalábbis nem minden hétvégén más a partnered, akit nem ismersz. Ha meg kapcsolatban vagy, akkor igazán lehet gumit használni még egy hónapig.
2016. júl. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!