Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Más nő is van így mint én,...

Más nő is van így mint én, hogy rosszul érzi magát a tampontól?

Figyelt kérdés
Nem szó szerint értem, hogy rosszul vagyok, hanem legtöbben a tampontól érzik magukat biztonságban, és az ad nekik komfort érzetet. Használom néha, de nagyon rövid ideig. Pl. ha csak berohanok a városba egy órára, és nyár van, vékony nadrágot veszek fel, de alig várom, hogy kivegyem, mert valamiért frusztrál és rosszul érzem magam mentálisan. Bár valamit fizikailag is érzek, valami idegenkedő érzést, amitől mielőbb megakarok szabadulni. Másnak is van ilyen?
2016. júl. 26. 16:03
 1/6 anonim válasza:
Én nagyon szeretem a tampont, nekem biztonságot ad.
2016. júl. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én sem szeretek tampont használni, nekem is kellemetlen...lehet, hogy csak pszichésen, de folyamatosan érzem, hogy ott van bennem valami és ez zavaró. Pedig már nem fiatal leányzó vagyok! 😃

36 éves...

2016. júl. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem is amolyan idegen test érzet.
2016. júl. 26. 19:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy van így más is. Nem kötelező használni. Biztos szűk a hüvelyed. Egy jó betét is megfelelő. Ráadásul még látod is, hogy mikor kell cserélni. Fertőzésveszély sem áll fenn a betétnél.
2016. júl. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

A tampont nem is szabad bent hagyni sokáig, meg bakteriális fertőzést okozhat, rosszabb esetben meg toxikus sokk szindrómát. Én elég finnyás vagyok, mikor tampont használtam, mindig kínosan ügyeltem arra, hogy 3-4 óránként cseréljem, nehogy véletlen is tovább maradjon bent.

Fiatalabb koromban, mikor nem voltam elég figyelmes sajnos így kaptam egy jó kis bakteriális fertőzést. Azóta estére sose használok tampont, illetve most már menstruációs tölcsért/kelyhet használok betét vagy tampon helyett. Sokkal kényelmesebb, higiénikusabb meg környezetbarátabb.

2016. júl. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Valóban eléggé szűk a hüvelyem, és a menzeszem sem túl erős ezért is kellemetlen a ki- és behelyezése, órákig meg én sem szeretem bent hagyni. De engem maga a tudat is zavar, hogy ott van, azért voltam kíváncsi rá, hogy más is érzi-e ezt.
2016. júl. 27. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!