Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tudok tenni a menstruációs...

Mit tudok tenni a menstruációs rosszkedv ellen?

Figyelt kérdés

Mielőtt megjön 3-4 napig, és a menzesz első napjaiban egyszerűen borzalmas vagyok><

Egyrészt olyan vagyok mint egy idegbeteg hárpia, ha valaki szól egy rossz szót is egyből nekiesem.Mondjuk a barátaimmal és fiúmmal tudom kontrollálni magam, viszont a családommal nagyon nem megy.A kistesóm a legrosszabb, ha unatkozik vagy rossz napja van, akkor azzal szokta levezetni hogy szemétkedik velem, mindenért belém köt,és ilyenkor nehezen fogom vissza magam attól hogy leordítsam a fejét:/

A másik a lehangoltság.Ugyanezen a pár napon amit írtam rámtör a szomorúság és lehangoltság szinte minden miatt.Ha filmet nézek, ha a kertben vagyok, ha olvasok, néha még akkor is vannak ilyen pillanatok amikor a barátaimmal vagyok, rámtör a rosszkedv és nem tűnik el napokig, max csak pár órára.Alapból melankónikusabb személyiség vagyok, nem az a csupa energia és boldogság típus, de ezeken a napokon ezerszer rosszabb a helyzet.Képes vagyok egy egyszerű filmen is elsírni magam, a múltkor egy vígjátékon is sikerültxd

Nektek mik a módszereitek ezek ellen? Ti is szenvedtek hasonló "tünetektől"?

16/l



2016. júl. 27. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is vagyok,de 31 éves ,én fogok egy üveg vörösbort és abból iszok:) mindjárt jobb a kedvem.De van hogy a párom többet iszik belőle.
2016. júl. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezen jót nevettemxD A párodnak se lehet könnyű ilyenkorxd

Én szerintem ezt a módszert hanyagolom még pár évig, a szüleim le is szednék a fejem ha minden alkalommal amikor megjön elkezdenék borozgatni:D

2016. júl. 27. 16:49
 3/5 anonim válasza:
Csinálj olyat, ami boldoggá tesz. Írtad, hogy van kertetek, menj ki táncolj például, ne érdekeljen ki lát, jól fog esni. Énekelj, tornázz, lovagolj stb. Menj el futni vagy biciklizni stressz levezetéséhez. Én ilyenkor szeretek zenét hallgatni és énekelni, vagy elmenni valahova. Viszont nem éri meg emiatt veszekedni a családoddal. Később bánni fogod az elvesztegetett időt velük. Beszéld ki valakinek, könyebb lesz. Fontos, hogy olyan dolgot csinálj, amit szeretsz.
2016. júl. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem nincs módszerem ellene, nálam általában 1-2 napig tart az "állapot". Ilyenkor szimplán azt szeretem ha békén hagynak és nem nyaggatnak, mert minden apróságon ki tudok akadni.

A családom/barátaim/munkatársaim plusz én is jobban járok, ha ilyenkor a minimumra fordítom a társalgási szintet és csendben végzem dolgom, akkor max magamnak pufoghatok. :D

De am én azt tudom ajánlani, találj olyan elfoglaltságot, amihez nem kell társaság, így kedved lehet nem lesz rózsásabb, de legalább mást nem terhelsz vele.

2016. júl. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem ez ellen nem nagyon tehetsz, ezt sajnos a hormonok csinálják. Szerintem inkább húzz belőle hasznot. Jó indok arra, hgy következmények és magyarázatok nélkül kisírd magadból az egész havi stresszt illetve leordíthasd annak a fejét, aki abban a hónapban bántott. Aztán csak bocsánatot kérsz és hivatkozol a "női bajra" :) (Utóiratban: Nem tudom hány éves vagy, de gyanítom fiatal....ez a korral csökkenni fog. Én 46 vagyok, nekem már csak 2 nap sz@r, a menses első napja és a peteérésem körül egy nap.) Ilyenkor hamar lefekszem aludni.
2016. aug. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!