Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-ok? Merre tovább?

PCOS-ok? Merre tovább?

Figyelt kérdés

6 hete voltam rákszűrésen és kért a nőgyógyász uh- t. Ott azt mondta az orvos hogy POS aspektusu az egyik perefészkem és ha jövök vissza az eredményért akkor ragaszkodjak hozzá hogy az orvos nézze meg az eredményeimet és adjon hormon vizsgálatra meg 3 pontos cukorterhelésre beutalót.

Vissza is mentem de ahogy beléptem az orvos kivette a kezemből a papírjaimat és azt mondta hogy nem küld el semmilyen vizsgálatra mert kövér vagyok. majd ha lefogyok akkor megszűnnek a problémáim. Meg egyébként is ha kimenne az utcára 10-ből 8 nőnek ilyen baja lenne mert ez ma már divatbetegség. Voltam vérvételen más miatt 6.1 volt az éhgyomri cukrom arra meg azt mondta hogy cukros vagyok.Kaptam egy táblázatot hogy mit egyek mit ne és ennyi. Nekem nem járnak a vizsgálatok mert kövér vagyok?


2016. júl. 29. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Menj más dokihoz szerintem. ez egy igazi idióta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Nálam ugyanez volt. Mondjuk nekem nincs túlsúlyom. 168cm/65 kg. (átlagos testalkat) , viszont 3 éve élek védekezés nélküli nemi életet a férjemmel, mert babát szeretnénk. A férjemnek már van egy fia. az előző dokim, nem küldött sehova... hiába kértem őt , hiába mondtam neki, hogy nem védekezünk... és nem jön a baba. ráadásul többször volt halvány pozi a tesztem utána mindig megjött 2 hét késéssel, valószínüleg korai vetélés volt., bár ez sosem igazolódott be. mert mindig az előtt jött meg mielőtt mentem volna a dokihoz.


Aztán nem jött meg egyszer a mensim. elmentem egy másik dokihoz... aki megvizsgált... az ultrahangon is látta már hogy PCOS gyanús. Azonnal adott beutalót teljse vérképre és vizeletre, + hormonsorra.


A vérképem és a vizeletem jó lett. de a hormonsor eredményem alátámasztotta a PCOS gyanúját. Eddig a percig egyszer sem küldtek hormonsor vizsgálatra.


Ezmellett egyébként rendszeres volt a ciklusom, viszont marékszámra hullott a hajam. és akad egy két ször szál a hasamon , amit szemöldök csipesszel szedek.... Ez is PCOS miatt van.


Azóta már fel is irta nekem a Metforalt ezmellett nyilván szénhidrát mentes élet, + mozgás (ami időhiányában sokszor csak a kutyával való séta, de több mint a semmi)


Terheléses vércukor és inzulinszint mérésre mégcsak most fogok menni, mert valószinű, hogy IR is fennáll. ((az esetek 90%-ban PCO mellett IR is jelen van))


Az éhgyomri cukrodat kicsit magasnak tartom.



Válts orvost tényleg . És nem igaz az ,hogy le kell hogy fogyjál hogy kezelni tudjanak. Hát pont a kezelés (gyógyszer)+ diéta+ mozgás lesz az ami segíteni fog a fogyásban.


sok sikert !

2016. júl. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nem metforalt, METFORMINT KAPTAM !
2016. júl. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!