Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem tudom feltenni...

Miért nem tudom feltenni magamnak a tampont?

Figyelt kérdés
Már többször is próbáltam, de eddig még egyszer sem sikerült, pedig nem is a normál méretűvel, hanem minivel próbálkoztam. Próbáltam ülve, gugolva, de egyszerűen nem megy. Valahogyan nem találom a helyét vagy nem tudom és fáj is. Az ujjammal is próbáltam kitapogatni, de úgy sem tudok felnyúlni magamnak. Ma már az utolsó napja van, úgyhogy legközelebb egy hónap múlva tudom újból megpróbálni, de nem tudom, hogy hogyan tudnám megoldani. Esetleg tükörrel könnyebben menne? Van valamilyen tanácsotok, hogy hogyan próbáljam meg?
2016. júl. 30. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

A tükör jó ötlet. Óvatosan próbáld bedugni az ujjad, előbb utóbb megtalálod a hüvelynyílást, nincs az annyira elrejtve :) Nem írtad szűz vagy-e még, de ha igen akkor elsőre lehet hogy kellemetlen lesz, nem vagy hozzászokva, rágörcsölsz, akkor befeszül az izomzat és csakazértse fogod tudni felrakni. Szóval próbálj ellazulni. Ha szoktál maszturbálni akkor orgazmus után próbálj felnyúlni, lényegesen könnyebb művelet egy kitágult és nedves hüvellyel mint görcsölve, szárazon. Ha nem, akkor a legközelebbi menzesznél, a legerősebb napon próbáld egy kicsit "erőltetni", persze ne úgy hogy nagyon fájjon de ha csak egy kicsi görcsölés a baj akkor talán azon átsegít, anno nekem is így sikerült.

Ha sehogy se megy akkor nőgyógyásszal nézesd meg magad.

2016. júl. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Milyen tampont használsz? Nekem csak az O.B. jó, az olcsó nehezebben csúszik. Ha még szűz vagy, akkor attól is lehet, hogy nem tudod feltenni.
2016. júl. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:)

Eddig mindig ráérősen, nyugodt körülmények között próbáltam itthon, tehát nem voltam erre "rástresszelve", hogy "Úristen, ha most nem sikerül, akkor...". Próbálok ellazulni, de az, hogy sokadszorra sem sikerül és fáj is, kevésbé segít ebben... Még szűz vagyok és már próbáltam maszti közben és után, de eddig még egyszer sem sikerült még csak egy ujjat sem bedugnom. Amúgy O.B. tamponnal próbáltam.

2016. júl. 30. 21:46
 4/8 Cartilago ***** válasza:
20%
soha nem értettem, hogy szűzként, miért akarsz tampont feltenni? Valószínűleg szűkebb a rés, és ha nem megy ne erőltesd. Nekem ugyanez volt, annyi is volt a szüzességemnek. gondolod, ha az ujjad nem fér be, akkor a megtelt tampon olyan könnyedén kicsusszan?
2016. júl. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Simán lehet szűzen is használni a tampont, hacsak nincs átlagostól eltérő szűzhártyád vagy anatómiai okok miatt eltérő hüvelyed. Ez egy tévhit, hogy nem lehet. Én is használtam már 13 évesen, sokkal kényelmesebb volt, na meg az erős vérzés miatt sokszor a betét önmagában nem is lett volna elég.

Kedves Kérdező, ha ennyire nem megy, akkor én azért elmennék nőgyógyászhoz, ártani nem árthat. Ha 20 alatt vagy, mehetsz Tb-re gyerek nőgyógyászhoz is, talán ott előbb sorra kerülsz mint a felnőtt rendelésen.

2016. júl. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Cartilago válaszolónak van igaza. Nincs nagy rés a szűzhártyádon, ezért nem megy fel a tampon. Ne bánkódj a tamponhasználat miatt, mert ha betétet használsz, legalább megmarad a szűzhártyád. Ha felteszed a vékony tampont, és megtelik vérrel, akkor már tutira elszakad levételkor, illetve nem lesz egy kellemes érzés sem.
2016. júl. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Valószínűleg a pózzal van gond. Én például az első két alkalommal guggolva próbáltam felhelyezni és sehogy sem sikerült. Aztán lefeküdtem az ágyamra és nagyon könnyen felment. Később pedig az lett számomra a legegyszerűbb ha felteszem az egyik lábamat a wc-re és úgy teszem fel. Guggolva a mai napig nem megy, szóval lehet veled is ez a helyzet. Én egyébként az első sikeres tampon használat előtt azt csináltam, hogy ellazultam és felnyúltam a mutató ujjammal, hogy pontosan milyen menete van a hüvelyemnek. Egyébként tolni sem egyenesen előre kell, hanem 45 fokos szögben hátra döntve. Sokszor úgy érezzük, hogy el vagyunk lazulva, de akár tudat alatt is rágörcsölünk a dologra. Szűzként is nyugodtan használhatsz, annak az esélye, hogy elszakítja a szűzhártyádat elég kevés, mert ruganyos, ne aggódj. Azonban ha mégis megtörténne valamilyen csoda folytán, az NEM jelenti a szüzességed elvesztését, szóval nem értem miért nem lehet már 2016-ban mindenkinek felfognia.
2016. júl. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudom miért vannak lepontozva azok, akik azt írták, hogy a szűzhártya miatt van. Amikor szűz voltam nekem is úgy kellett felerőszakolni a mini tampont is, amikor pedig megtelt nyomott és kellemetlen volt.
2016. júl. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!