Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy amatőr kérdést szeretnék...

Egy amatőr kérdést szeretnék feltenni. Szeretnék megpróbálni telejsen magam írni magamnak egy közösségi oldalt, milyen nyelvet kéne hozzá tanulnom?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy milyen nyelven kéne megtanulnom programozni, hogy egy közösségi oldalt megtudjak írni. Gondolok itt a PHP-ra sql-re, HTML-re,(css, js stb...)?

Ha végignézem, megtanulom és értelmezem ezt a PHP videó sorozatot képes leszek írni egy közösségi oldalt? (link: https://www.youtube.com/watch?v=VkTyo5U4mEA&list=PLuYHIg_0xQ..



2016. jún. 6. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Vágj bele, aztán majd úgyis meglátod, mennyire nem egyszerű a dolog. A legtöbb embernek pont a közösségi háló készítését szokták javasolni tanulóprojektnek, mert abban aztán minden van.
2016. jún. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A sorrend:

0. Angol

1. HTML, CSS

2. JS

3. PHP

4. SQL


(A 2. akár lehet a 3.-4. után is, nincsenek szoros összefüggésben.)


A "TheHUNTutorials" nevű csatornát pedig most felejtsd el.

2016. jún. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Drone007 ***** válasza:
100%

#2 +1

Ami az eredeti kérdést illeti: nem, nem leszel képes.

A webfejlesztés olyan szintjét, ami képessé tesz egy komplex és jól működő közösségi oldal megtervezéséhez és leprogramozásához (és most tekintsünk el attól, hogy egyedül évekbe telne) nem lehet youtube tutorialokból elsajátítani, azt többnyire évek kemény munkájával lehet csak elsajátítani. Több komoly projekt tapasztalata és valós mentorok irányítása mellett lehet eljutni a senior szintre.


A webfejlesztés kicsiben gyorsan elsajátítható, és bár sok eszköz ismerete kell (html, css, js, php, sql) ezek felületes ismerete összekapirgálható az internetről. De ez bőven nem az a szint, ami egy közösségi oldal megírásához kell.

Hasonlatként: a saját autódat lehet, hogy ismered, még meg is tudod bütykölni, ha valami elromlik, bátran belenyúlsz a motortérbe, de a BMW nem fog megbízni, hogy megtervezd nekik a jövő motorcsodáját.

2016. jún. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szóval ha én szeretnék megtanulni programozni, tegyük fel nem egy közösségi oldalt, de már egy magasabb szinten. Ahhoz nem elég az internet illetve könyv, hanem kell egy vagy több segítő tanár?
2016. jún. 7. 15:25
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ahhoz nem elég az internet illetve könyv, hanem kell egy vagy több segítő tanár?"


Nem feltétlen kell tanár, az amolyan könnyítés. Viszont simán harcstílusokról szóló könyveket olvasgatva nem leszel harcos, alkalmaznod is kell az ott leírtakat.

2016. jún. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Drone007 ***** válasza:

Egy régi mondással élve: "Hogy jutsz el a Carnegie Hall-ba?"

Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás...


Nem feltétlenül tanár kell a magasabb szint eléréséhez, inkább mentor, több szakmai továbbképzés, és sok gyakorlás. Az anno nekem is rengeteget dobott a pályámon, hogy junior fejlesztőként dolgozhattam nagynevű senior fejlesztők mellett, ahol a szakma apró de nagyon fontos csavarjait elleshettem. (szerintem ez minden hivatásnál így van)

2016. jún. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ami a programozási nyelv ismeretén is túlmutat szerintem az az, hogy olyan oldalt írj meg, ami bírja a terhelést. Mert egy közösségi site-ot elvileg emberek százezreinek/millióinak szánnak.
2016. jún. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Programozó vagy már?
2018. júl. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!