Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fehér folyás, mit tegyek?

Fehér folyás, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Igen.. tudom, hogy ebben a témában milliónyi kérdést tettek már fel, és mindet alaposan átvizsgáltam, viszont nem találtam igazán megfelelőt.

Az én problémám is hasonló.

Reggelente, amikor elmegyek wcre és elvégzem a dolgaim, nyúlós, néha darabos folyásom van, sőt, napközben is veszem észre, hogy igen. Nem mindig jelentkezik ez a tünet, konkrétan nincs időhöz kötve, csak elég gyakran veszem észre. Ma például egy már majdnem körömnyi nagyságú darabot töröltem ki magamból pisilés után. Eléggé zavart, meg is "tapogattam", hogy milyen, és ilyen ruganyos állagú volt.

Fogalmam sincs mit csináljak, ez az állapot már tart egy ideje (1-2 év kb.), de van hogy nem jelentkezik.

A menstruációm négy éve kezdődött, de nem állt még be, azaz általában 36-40 nap körül jön meg, vagy több. Gyógyszert nem szedek rendszeresen, csak vitaminokat. Nőgyógyász szóba sem jöhet, szüleim nem vinnének el, egyszer már beutaltak a rendszertelen menstruációm miatt, de anyukám elnapolta, hogy úgyis majd beáll.

Mit tegyek?



2016. aug. 12. 13:59
 1/6 Sunshinedoll ***** válasza:

Nem ovulációkor fordul elő? Akkor megeshet, hogy sűrűbb a hüvelyváladék, sőt, lehet ilyen nyúlós-ruganyos.


Jár vele irritáció, viszketés, égő érzés?

A legjobb lenne elmenni orvoshoz, ő tud többet mondani, de simán lehet, hogy csak sima hüvelyi fehér folyás, ha nem kíséri semmilyen egyéb tünet.

2016. aug. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, semmilyen egyéb kellemetlen érzés nem jár vele, mint viszketés vagy irritáció.
2016. aug. 12. 22:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia hány éves vagy? Ha elmúltál 18 simán elmehetsz szülő tudta nélkül a nőgyógyászhot... egyébként a fehér folyás Egy természetes dolog... Tisztul a hüvelyed, ami fehér nyúlós több kevesebb mennyiséggel jár :)
2016. aug. 13. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok.. Ugye ez a tisztulás azért van mert a hüvely mirigyei folyamatosan váladékot termelnek a hüvely nedvesen tartásának érdekében. Azért darabos vagy nyúlós mert előfordulhat benne nyálkahártya, ami szintén természetes. Ha nem viszket, nem habos, nincs elszineződve (pl zöld vagy citromsárga) akkor nincs baj. És kicsit kellemetlen szagú az is természetes. (emelt bioszra jártam ;))
2016. aug. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
17 leszek. Köszönöm mindenkinek a gyors választ :)
2016. aug. 13. 09:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha van rá pénzed, kérj magándokitól időpontot. Keress rá neten kit ajánlanak. Ha nincs meg a keret, menj el sztk-ba egyedül. Mond a dokinak hogy még szűz vagy és hogy ez az első vizsgálatod, és megértőek lesznek nyugi. :) Nekem ugyan ez volt évekig, mivel más tünetem nem volt. mindenki azt mondta ez normális. Aztán a szüzességem elvesztésekor jöttem rá, hogy nagyon nem oké. Mint kiderült hüvelygyulladásom van. Mivel nem kezeltem, azóta is iszom a levét. Ha akkor elmentem volna dokihoz, megelőzhettem volna ennyi szenvedést.
2016. aug. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!