Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Két menstruáció közötti...

Két menstruáció közötti (köztes) vérzés okai? Ha előtte még soha nem volt ilyen problémám? Meg tudnátok nyugtatni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 28 éves nő vagyok. 14 éves korom óta menstruálok, eddig szinte mindig rendszeresen jött meg (max. 1-3 nap különbséggel). A kezdeti időkben görcsökkel is járt, de az utóbbi 10 évben már ritkán, max. felfázások alkalmával görcsöltem, azonban az előjelek (hányinger, enyhe hasfájás) mindig megvoltak. Most viszont nagyon megijedtem, mert az ovulációs napomat követő 4 nappal, azaz ma reggelre megjött a vérzésem, a ciklusomhoz viszonyítva 10 nappal korábban. 5 éve élek rendszeres nemi életet, egyetlen partnerrel, a barátommal. Óvszerrel védekezünk, nem szedek tablettát, legutóbb pont az ovulációs napomon szeretkeztünk, de védekezünk minden alkalommal. Ami meglepő, hogy ennek a mostani vérzésnek NEM voltak előjelei, nem volt se hányingerem, se hasfájásom, most sincs. Próbálom a stresszre fogni, mivel a munkahelyemen és a magánéletemben is elég nagy stressz hatásnak voltam kitéve az utóbbi hetekben. Illetve olvastam hogy lehet valamilyen hormonzavarom, progeszteron-hiányom van.. vagy a Balatonban kaphattam el valami fertőzést, itt lakok a vízparttól nem messze, legutóbb 1 hete fürödtem a strandon. Súlyosabb okokra egyenlőre még gondolni se merek... Kérlek adjatok tanácsot, mitől lehet most ez a korai menszesz? Köszönöm a válaszokat!

#köztes vérzés #ovulációs zavar
2016. aug. 18. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden nő életében előfordulnak néha-néha ilyen szabálytalanságok. Ha azonban rendszeressé válnak, akkor érdemes tenni valamit. Sajnos egyre több nő küzd ilyesmivel, mivel az ételek, amiket megeszünk, tele vannak káros vegyületekkel, amelyek felbillentik a hormonháztartást. Nem nagyon, de pont annyira, hogy hosszútávon gondot okozzon. Az ösztrogén-dominancia, ami egyúttal progeszteron-hiány, ma már női népbetegség.

Annyit tehetsz, hogy odafigyelsz, mit eszel. Minél természetesebb összetevőkből álló élelmiszereket fogyassz, kerüld a tartósítószereket, mesterséges adalákokat, a fehér cukrot, a csak finomlisztből készült termékeket.

2016. aug. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyszeri ilyen eset miatt nincs miért aggódnod. Előfordul. Ha viszont rendszeresebben ilyen lenne, akkor fordulj nőgyógyászhoz.
2016. aug. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Még annyi, hogy a kérdésed kiírása kicsit megtévesztő. Köztes vérzésnek a rövid, ovuláció idejében jelentkező pecsételést nevezik, amitől a mensi amúgy a szokott időben jelentkezik.

Nálad viszont, ha jól értem, nem erről van szó, hanem arról, hogy 10 nappal hamarabb jelentkezett a menstruáció. Vagy nem?

2016. aug. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Eleinte csak pecsételő vérzésnek tűnt, de a nap folyamán egyre csak erősödött, úgyhogy igazad van kedves első, ez nem köztes vérzés, hanem 10 nappal hamarabb jött meg.. Lehet rosszul írtam ki a kérdést, de nagyon kétségbeestem, mert korábban nem tapasztaltam ilyet. Köszönöm az eddigi válaszokat és várom a további tapasztalatokat, tanácsokat!
2016. aug. 18. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!