Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha P1-es a rákszűrés eredménye...

Ha P1-es a rákszűrés eredményem akkor most hogyhogy HPV gyanús vagyok?

Figyelt kérdés
3 hónapja voltam rákszűrésen és P1 lett az eredményem, azt mondta a doki minden rendben. A héten megint voltam viszketés miatt és kaptam Kliont kúpot hüvelygombára és azt mondta, hogy apró kis szemölcsök vannak a hüvelynyílásnál valószinű HPV, vett kenetet. Én is láttam ezeket tényleg nagyon aprók, de nem gondoltam, hogy ez betegség. Amióta terhes lettem kb azóta jöttek ki.

2016. aug. 18. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Nem hiszem el, hogy nem tudsz önállóan egy HPV-ről szóló pár mondatos tájékoztatót, cikket kikeresni a neten, amiből megtudhatod az alábbiakat, ami egy felnőtt, szexuális életet élő nőnek alap higiénés ismeret:

A HPV egy nemi úton erjedő vírusfertőzés (STD), aminek többszáz fajtája van. Legtöbbször magától elmúlik, ahogy az influenzavírusok is. Azonban addig fertőz.

Van közte szemölcsöt okozó is.

Néhány olyan fajtája van, ami hosszú távon okozhat rákot is akár, de legtöbbször leküzdi az immunrendszer.

Amikorra rákot okoz, addigra már több éves fertőzésben szenved az illető.

2016. aug. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A rákszűrés rákra és gyulladásos dolgokra irányul, nincs köze a HPV szűréshez. Azt külön kell kérni. Az egy nemibetegség amit egyébként a szexuális életet élők 90%-a hordoz, csak az immunrendszer legyőzi, kb olyan mint a herpesz, csak ennek van olyan fajtája ami rákot okoz.
2016. aug. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!