Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tudnátok mondani -otthon is...

Tudnátok mondani -otthon is elkészíthető- egészséges italokat?

Figyelt kérdés
Mondjuk, amit magammal viszek a suliba, egy nap alatt elfogyasztom, és még jótékony hatása is van.

2016. aug. 24. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyógytea vagy turmix (zöldségekből vagy gyümölcsökből)
2016. aug. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1 kancsó vízbe tegyél szeletelt kígyó uborkát,gyömbért,citromot,es mentát. Hagyd egy éjszakára a hűtőben. Bármilyen furán hangzik,nagyon finom. :)
2016. aug. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hmm.. Nem, egész jól hangzik. Csak az íze miatt annyira jó, vagy valami jellegzetesen jótékony hatása is van?
2016. aug. 24. 18:40
 4/7 A kérdező kommentje:
Első válaszoló :) milyen gyógyteákat javasolnál?
2016. aug. 24. 18:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Az íze is jó. :)

nem kell más, mint két liter víz, abban pedig egy friss, mintegy 2-3 centiméteres megpucolt, illetve felvágott gyömbér, egy vékony szeletekre vágott, közepes méretű uborka, egy szintén közepes nagyságú és felszeletelt citrom, valamint pontosan 12 darab mentalevél.


A szakértők szerint a víz önmagában csökkenti az éhségérzetet, "kiűzi" a salakanyagokat és zsírégető hatása is van. A gyömbér segíti a gyomor-, illetve a bélrendszer működését. Az uborka víztelenít, illetve vizelethajtó, szabályozza az anyagcserét, erősíti a gyomornyálkahártyát és az immunrendszert. A citrom jótékony hatással van az emésztésre és a vérkeringésre, és általános víztelenítő, egyben méregtelenítő hatása van. A mentalevél pedig ugyancsak csillapítja az éhséget, és segíti az epeműködést, ezáltal pedig az anyagcserét.

2016. aug. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ó, hát nagyon köszönöm :) mindenképpen kipróbálom! :))
2016. aug. 24. 18:53
 7/7 anonim válasza:
Szia! Én 1 hete teát iszom és nagyon energikus vagyok és úgy érzem hogy ez neked is tetszene! Elmondom hogy hogy csináltam a teát mert így a legjobb! Két bögrébe tölts csapi vizet és rakd 1 percre a mikróba. (Ne vízforralóba) Öntsd a két bögre vizet a kulacsba rakj bele 2 teekanne gyümölcsös tea filtert! Lehet 2 különböző ízűt is és nem is muszáj hogy Teekanne legyen mindkettő csak legalább az egyik!Rakd bele a fagyasztóba egy fél órára! Mire kiszeded jó hideg lesz és nem kell bele raknod semmit se cukrot se citromot! Én most is ezt iszom! Hideg egészséges finom! Tudom hogy elég hosszan írtam le hogy kell megcsinálni a teát! :D
2016. szept. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!