Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valami ötletet tudtok nekem...

Valami ötletet tudtok nekem mondani vagy módszert ajánlani?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 17 éves, napi szinten sportoló fiú vagyok. Igyekszem formában tartani magamat, szálkás testem van. Eddig minden okés, a problémám a következő volna; folyamatosan éhség érzetem van ezért folyamatosan enni szeretnék. A testzsírszázalékom igen alacsony (7%), ennek köszönhetően jól látszanak az izmaim. Attól félek hogy a sok evéstől elkezdek hízni amit nagyon nem szeretnék ugyanis szeretném a testzsírszázalékom alacsonyan tartani(és félek hogy eltűnnek a kockáim de ez mellékes). Szeretnék szálkás maradni, sokan mondják azt hogy "jaj ehetsz te amennyit akarsz, növésben vagy, a szervezetednek kell", ez jogos is eszek rendesen csak néha már úgy érzem sok. A kérdésem az volna hogy tudtok e nekem ajánlani valami diétát esetleg vagy módszereket amik csökkentik legalább kismértékben az éhségérzetet?

2016. júl. 14. 01:03
 1/4 anonim ***** válasza:
a táplálék helyes megrágása a legfontosabb. a táplálék az csak is szerves eredetű! erre is érdemes odafigyelni. az ilyen táplálék összetevőket, kaja adalékokat, diétákat, éa a testzsírszázalékot EL KELL FELEJTENI!
2016. júl. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért a táplálék összetevőire szerintem eléggé oda kell figyelni. Megrághatok én alaposan egy kiló krumplit is, mégse vittem be a szervezetembe a megfelelő tápanyagokat.


Kérdező,

Mielőtt sportolni kezdtél, milyen volt a testalkatod? Ezt érdemes szem előtt tartanod, én pl. hízékony vagyok, így oda kell figyelnem. Viszont a tested jelzi, hogy éhes, szüksége van még tápanyagra ehhez az életmódhoz. Ha megfelelő minőségű ételeket eszel, nem lesz baj az emésztésükkel. Viszont ez mindenki számára más, van, aki gyümölcsön él, a barátom a 130 kiló és hatalmas izomtömeg mellé nem bírna hús nélkül élni. :) De szerintem ha tényleg ennyire aggaszt, akkor szüleid is belemennének, hogy egyszer felkeress egy táplálkozási tanácsadót. Számításba vesz a testalkatod, céljaid, anyagcseréd, és összerak neked egy tökéletes étrendet. Mert így láttatlanba mondhatom neked, hogy én mit ettem, amikor fogytam, lehet, neked egyáltalán nem jönne be. :)


Sok sikert!

2016. júl. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mielőtt elkezdtem az edzést nagyon vékony voltam csont és bőr szinte semmi zsír nem volt rajtam. Célom az az egészséges életmód, meg hogy jól érezzem magam a bőrömben. :D Anyagcserém nagyon gyors ebből adódóan. Egyébként köszönöm a válaszokat nagyon értékelem őket! :)
2016. júl. 14. 16:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha mindig azt eszel amit kívánsz,- és itt csak is az adalékmentes élelmiszerekre gondolok,- és alapos rágás után nyeled le, akkor egészséges leszel! Nem kell a különböző emberek hipotéziseinek bedőlni!
2016. júl. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!