Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Viszonylag olcsó, de egészsége...

Viszonylag olcsó, de egészséges és laktató étrendet valaki ajánlana nekem? Esetleg napi bontásban pár példát mondani reggelire, ebédre vacsira?

Figyelt kérdés

egyetemista vagyok, sokszor reggeltől estig vannak óráim, ebédelni tudok az ottani menzán, de a reggelit, uzsonnát nekem kell megoldanom. szendvicseket szoktam enni, de szinte semennyire sem laktatnak, folyton éhes vagyok. esetleg valami tipp, mit egyek ami egészséges is és laktató?

20L


2015. márc. 8. 13:42
 1/1 anonim válasza:
Szia! Szerintem reggelire próbáld ki a zabkását! Én 40 g zabot szoktam megfőzni kb 1,5-2 dl vízben, kicsi lángon, és amikor már majdnem kész ( a zab beszívta a vizet) hozzákeverek pépesített gyümölcsöt, fűszereket, esetleg darabolt olajos magvakat... nagyon finom kombináció pl. a pépesített banán + szerecsendió/fahéj/vanília, vagy a reszelt alma + mézeskalács fűszer + mandula...de én a turmixolt bogyós gyümiktől (fagyasztott) kezdve az üveges bébikaján át mindent szoktam keverni bele! Ja és előző este nyugodtan megfőzheted, finom lesz másnap is :) Másik finom zabos reggeli variáció, ami gyorsabb és még főzni sem kell pedig az 'overnight oats'. Keress rá, rengeteg variáció létezik itt is. Az alap általában egy zabpelyhes-joghurtos-gyümölcsös keverék, amit este összekeversz és éjszaka a hűtőbe teszed állni. Ezalatt a zabpehely megpuhul a joghurttól és nagyon fincsi lesz! Remélem tudtam segíteni!
2015. márc. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!