Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csinálnak első nőgyógyásza...

Mit csinálnak első nőgyógyászati vizsgálaton ha azért megyek mert sága folyásom van?

Figyelt kérdés
És azt is szeretném megkérdezni hogy hogy mondjam rl anyának hogy sárga folyásom van már egy jó ideje??

2016. aug. 27. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem állandó jelleggel sárga, hanem alapvetően fehér és ahogy szárad a fehérneműn, úgy válik sárgává, vagy csak minimálisan sárga, akkor az nem jelent gondot. Az természetes. Az nem gond, azzal nem kell orvoshoz fordulni.

Amennyiben nagy mennyiségű és teljesen sárga, illetve esetleg más tünetek is társulnak mellé (égő, viszkető érzés), akkor viszont egyértelműen fertőzésről van szó, akkor mindenképpen orvoshoz kell menni.

És hogy beszéld meg anyukáddal? Szépen. Ő is nő, ráadásul az anyukád. Komolyan mondom én nem értem a mai szülőket, hogy miért nem beszélik ezt meg a lányukkal? Miért nem mer a lányuk ilyen dologgal hozzájuk fordulni? Amikor én voltam ilyen fiatal, valahogy ez nálunk nem okozott gondot.

Az orvos pedig nyilván megvizsgál és ad rá kezelést.

2016. aug. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi. De mégis hogy kezdjek bele elmondani?
2016. aug. 27. 11:19
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

-Anyukám, gondom van, amit szeretnék veled megbeszélni.

-Mondjad kislányom.

-Észrevettem, hogy a folyásom nem olyan, mint szokott lenni, hanem sárgás. Mit gondolsz róla?

És akkor majd anyukád elmondja, hogy mit gondol, illetve ha úgy van, akkor elvisz orvoshoz.

2016. aug. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg amikor mossa a fehernemuidet, akkor o is latta volna, ha gond van. Elofordulhat, hogy normal feher folyasod van, csak kicsit tulreagalod. Ha valoban baj lenne, szerintem mas panaszod is lenne, pl viszketes, gyulladt erzes. Ennek ellenere elmehetsz orvoshoz, csak kicsit kellemetlen lehet, es en ha lehet, elkerulnem a dokit (pedig tisztaban vagyok vele, hogy o segiteni tud)
2016. aug. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem láthatta mosáskor mert tettem be tisztaságit.
2016. aug. 27. 16:40
 6/10 A kérdező kommentje:
És már egy kicsit ég is
2016. aug. 27. 16:41
 7/10 anonim ***** válasza:

Mostanában lett, az elmúlt napokban ilyen sárga? Egyébként nem az? Egyébként másmilyen folyásod szokott lenni? Most kezdett el égni is?

Mert ha igen, akkor ez bizony utalhat fertőzésre és akkor sürgősen szólj anyukádnak és menjetek el holnap orvoshoz!

2016. aug. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy?

Esetleg Canesten kombi segíthet.

2016. aug. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

"Esetleg Canesten kombi segíthet."

Mégis min segíthet neki?

A sárga folyáson? A gombás fertőzésnek speciel inkább fehéres, darabos folyás a tünete, a bakteriális fertőzésnek pedig inkább a sárgás folyás. És a Canesten gombaölő, a baktériumra hatástalan, arról nem beszélve, hogy ha netán van annyi idős a kérdező, hogy végeznek tenyésztéses vizsgálatot, akkor a Canesten miatt nem fog érvényes lenni az eredmény, ezáltal nem tudják majd célzottan kikezelni, csak hasra ütésre, ami meg rosszul is elsülhet!

2016. aug. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Canesten gombára való széles spektrumú gombaölő.

Feltehetőleg gombád van, a bakteriális fertőzés zöldes színú és nem sárga.

Nyugodtan próbáld ki a Canestent, ha kapsz, akkor a 3 naposan ajánlom. Kárt nem okoz, a max az lehet hogy nem segít!

2016. szept. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!