Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi az általános véleményed a...

Mi az általános véleményed a fogamzásgátló tablettákról? Elítéled ezt a fajta fogamzásgátlást?

Figyelt kérdés

Vannak, akik teljesen elítélik, mondván, hogy mesterségesen irányítod vele a dolgokat és ez nem normális/káros stb.

Vannak, akik nem agyalnak ezen és évekig szedik.

Van, akinek nagy könnyebbséget ad azáltal, hogy a fájdalmas és erős, sokszor pedig kiszámíthatatlan menstruációt a tablettával meg tudja szüntetni. Akinek tehát pozitív hatást kelt a gyógyszer szedése, az azt mondja, hogy nincs ezzel semmi baj.

Van, aki rosszul van tőle, az természetesen azt állítja, méreg az egész.


De sokan csak azzal indokolják a negatív véleményüket, hogy mégis mi lesz, ha babát szeretnél, és össze-vissza működik majd a hormmonrendszered a gyógyszer miatt? Nem mindenki akar viszont gyereket. Persze akkor sem jó, ha nincsenek rendben a dolgok,sőt, de én normális indokokat ellene még nem igazán hallottam, csak a "gyerek-kifogást".


2016. szept. 2. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:

A gyerek kifogás ma már egyenesen hülyeség. A tabletták hormon tartalma jelentősen lecsökkent, emiatt is van az, hogyha egyszer elrontod a szedését akár simán teherbe is eshetsz abban a hónapban.


Nekem bevált, minimális mellékhatása van (menzesz előtt feszül a mellem, előtte nem csinálta), nem szoktam elfelejteni bevenni.

2016. szept. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

El kell azt fogadni,h ennek a módszernek is vannak előnyei és hátrányai. És mindenki maga mérlegel,h az ő életében merre billen a mérleg nyelve.

Saját tapasztalat: Közel 10 évig szedtem, de ha visszamehetnék az időben, el sem kezdeném. Előnye,h tényleg nem lettem terhes. Hátránya,h szépen kijöttek, majd erősödtek a mellékhatásai. Sorozatos gombás fertőzések, közti és szex közbeni vérzések. Bár szerencsére úgy tűnik,h tartós problémám nem származott ezekből (később elsőre összejött a baba), ezek a panaszok több mint kellemetlenek voltak. Hozzáteszem,h ahányszor nőgyógyásznál jártam a problémáimmal, mindig garantálták,h ezeknek semmi közük a tablettához. Sőt, nehogy abbahagyjam, mert csak gondot okozok vele. Aztán csak elhagytam, és egy csapásra megszűntek a panaszok. De nyilván másnál más mellékhatások jelentkeznek, v nincsenek is. Viszont, ami vitathatatlan hátránya,h a nemi úton terjedő betegségektől nem véd.

2016. szept. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Te magad is leírtad a lényeget. A fogamzásgátló gyógyszer, aminek megvannak a maga előnyei és hátrányai, kockázatai egyaránt. Minden ember más, egyedileg kell eldönteni, hogy az adott egyén számára mekkora kockázata van és mekkora előnye.

Én magam orvosként nagyon sokáig úgy voltam vele, hogy nem szívesen szedném. PCOS-em van, amire gyakran felírják egyébként, de a magam részéről úgy voltam vele, hogy jobb lenne az okot kezelni, nem csak a tünetet, ahogy a tabletta teszi.

De mostanra eljutottam arra a pontra, hogy a szedés mellett döntöttem. Miért? Mert jó, ha félévente egy vérzésem van, és ezen eddig semmivel sem sikerült javítanom. Et pedig baromi egészségtelen állapot, a méhnyálkahártyának nagyon nem jó, ha ilyen sok ideig csak kiegyensúlyozatlan ösztrogénhatás éri, progeszteron nem. Ez hosszútávon a méhnyálkahártya rákos elfajulásához vezethet. Ezt pedig komolyabb problémának tartom, minthogy szedés abbahagyása után esetleg pattanásos leszek-e vagy sem.

De mondjuk olyan PCOS-es nőnek, akinek diétával, sporttal és fogyással sikerült normális ciklust létrehoznia, annak nem biztos, hogy javasolnám.

2016. szept. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt minden módszerre rá lehet mondani, hogy van akinek beválik és van akinek nem, akinek nem az szidja mindenkinek, mindig lesz pro és kontra. Az is számít hogy valakinek mennyire gond egy becsúszott gyerek, ha nagy gond lenne, akkor érdemes magas biztonságú módszert választani. Na meg hogy az adott módszer mennyire felel meg neki: testileg/pénzügyileg/alkalmazásilag/hozzáférhetőségben/kockázatban. Én pl rettegek a tűtől (injekció kizárva így) és nem bízok meg annyira a mechanikai dolgokban hosszútávon (pesszárium), így 8éve használom a fogamzásgátlót(tabletta, 1éve hüvelygyűrű) és nem volt még gondom vele, ha hányás vagy hasmenés más gyógyszer volt akkor gumiztunk, mert nem akarunk babát, ma már simán terhes lehet az ember ha hibázik. Anyáink idejében voltak azok amiknél fél év volt a kiürülés... Jelenleg ez a korszerűtlen tablettáknál és az injekciónál van. Itt a gyűrűnél pl következő hónaptól lehet próbálkozni, ugyanis már 3 órás késés (ha valaki kiveszi naponta 3 óránál több időre vagy a következőt késve teszi fel a szünet után) esetében nem véd! Akinek a szedés előtt sem volt rendszeres vagy normális annak utána se lesz egyébként, sőt általában ez hatványozódik... Gyógyteákkal, mozgással, megfelelő étkezéssel össze lehet szedni a ciklust szépen, (cisztákat is eltünteti mindez- saját tapasztalat)csak sokan inkább a gyógyszerre fogják vagy azzal akarják kezelni a gondjukat, miközben a háttérben az oka nincs megszüntetve csak elfedi a gyógyszer, után meg még jobban megzavarodik az egész!!
2016. szept. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tényleg van előnye-hátránya, de leírom milyen értékelés alapján döntöttem mellette:


Nem akartam fizikai dolgot (óvszer, spermicidek) ami vagy működik vagy nem, vagy elszakad, vagy nem. Nem kockáztattam volna, hogy egy hibás anyagú vagy rosszul felhelyezett óvszer miatt kelljen aggódnom. Mi más lehetőség van, vegyük csak sorba. Spirál, egyéb felhelyezett dolog: Általában szülés után ajánlják, mert ki kell tágítani a méhszájat hozzá, én meg még azelőtt vagyok jóval. Naptármódszer? Ez annak jó, akinek nem gázos, ha becsúszik a gyerek, mivel sok minden befolyásolja a peteérést, hogy mikor termékeny valaki. Más nem nagyon van, ami könnyen elérhető és biztonságos.


Mióta tablettát szedek: A menstruációm óramű pontossággal a placebo tabletták 4. napján, reggel érkezik a szokásos görcsök kíséretében, majd körülbelül 5 nap múlva távozik. A fájdalom ugyanaz, mint előtte, a hangulatingadozások is. A vér mennyisége csökkent. Nem híztam, nem csökkent a libidóm, semmi gondom nincs. Tehát igen, az én szememben megéri szedni. Az orvosom egy nagyon új és kis hormontartalmú szert írt fel, ami eddig tökéletesen bevált, több mint 1 éve szedem.

2016. szept. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!