Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan kell szedni ezt a...

Hogyan kell szedni ezt a fajta fogamzásgátlót? (Zoely)

Figyelt kérdés
A nőgyógyász nem volt beszédes kedvében (rohadjon meg érte) és annyit mondott, hogy ha megjön szedjem 21 napig, azután 7 napig ne, aztán megint 21 napig igen és 7 napig ne. A betegtájékoztatóban viszont azt van a levél egész tartalmát be kell szedni, és utána egyből szedni a következő levelet. Na már most a levélben összesen 28 tabletta van, ebből 4 placebo, tehát nincs hatása, a másik 24 viszont rendes fogamzásgátló. Szed valaki ilyet? Most a nőgyógyász mondott hülyeséget, vagy én értettem félre valamit?

2016. jan. 19. 15:16
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja és kérlek ne regéljetek mellékhatásokról, mert olvastam eleget, sőt sokat is! köszi :)
2016. jan. 19. 15:21
 2/20 anonim ***** válasza:
57%

Én be sem szedném, hanem keresnék egy normális nőgyógyászt, aki rendesen személyreszabottan ajánl nekem fogamzásgátlót. Azért ez hormon, beleszól a test természetes működésébe, és ha pl rossz gyógyszert szedsz, akkor meddővé is tehet.

Gondolom, mennyire körültekintően választhatta az orvos pont ezt, ha még azt sem tudja hogy kell szedni..

Elküldött előtte vizsgálatokra? Vagy mi alapján választotta pont azt?

2016. jan. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
57%
Egyetértek az első válaszolóval. Egyébként minden gyógyszert úgy kell szedni, ahogy a betegtájékoztatóra van írva.
2016. jan. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
lol, micsoda nőgyógyászok vannak. hát én sem kezdeném el ezt szedni, mert ezt így kb hasraütésszerűen írhatta fel vagy pedig az alapján, hogy mi után kap jutalékot..
2016. jan. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
sajnos én is hülye voltam, kitöltettek velem egy papírt ami olyanokból áll, hogy volt-e a közeli rokonságban ilyen meg olyan betegség, mennyi a testtömegindexem, szültem-e, stb, viszont tényleg elkapkodtam a dolgot, mert gyors vizsgálat után (rákszűrő stb) után már írta is ezt, én meg rohantam a patikába kiváltani, mert hamarosan megjön, és akkor el kell kezdenem szedni.. :(
2016. jan. 19. 15:37
 6/20 anonim ***** válasza:

#2 a tudomány mai állása szerint nincs olyan vizsgálat, amivel meg lehet állapítani, hogy kinek mi a megfelelő fogamzásgátló. Az előzetes vizsgálatokat sem írják elő, gyakorlatilag a legtöbb nőgyógyász az első 3 havi adag után szokott májfunkciós vizsgálatokat végezni és ez így is van rendjén.

Néhányan már előre kérnek labort, de ezzel is legfeljebb csak azt lehet kiszűrni, hogy egyáltalán szedhet-e valaki gyógyszert. Pl. ha a májfunkciós értékek magasabbak, akkor nem szokták javasolni, bár ez elég ritkán fordul elő. Ennyi erővel akár egy antibiotikum kúra vagy nem menjünk tovább, egy gyógyteás kúra előtt is szükség lenne a májfunkciót célzó vizsgálatra, hiszen ezek szintén megterhelik a májat.



Válaszolva a kérdésre: Nem mondott hülyeséget az orvos. 21 napig kell szedni, aztán 7 nap szünet. A csomagban 28 tabletta van (21+7 placebo), tehát neked ebben az esetben folyamatosan kell szedni a gyógyszer kihagyás nélkül.

Van olyan kiszerelés, ami nem tartalmazza a 7 db placebo tablettát, ezért mondta az orvos, hogy ki kell hagyni egy hetet.


* placebo tablettát azért szoktak a csomagba tenni, mert sok nő a 7 napos szünet után elfelejti időben elkezdeni szedni az új levelet, viszont ha nincs kihagyás, akkor ez a probléma nem merül fel.

2016. jan. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Uhh. Hát nálunk még az sztkban a "leszarom" típusú orvos is elküldi a nőket fog.gátló szedése előtt legalább egy vérvételre. Ez így elég kóklerségnek tűnik..

Persze te tudod, hogy kockáztatsz-e. Mindenesetre igen, úgy kell szedni, ahogy a betegtájékoztatóban írják.

2016. jan. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
#7, Leiden mutáció tesztről hallottál már?
2016. jan. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Csakhogy a csomagolásban 24 darab hormontartamú és 4 darab placebó van. És azért nem mindegy, hogy 21 napig szedi a hormont valak vagy 24 napig.. 3 nap kihagyással már simán teherbe lehet esni.
2016. jan. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

" kitöltettek velem egy papírt ami olyanokból áll, hogy volt-e a közeli rokonságban ilyen meg olyan betegség, mennyi a testtömegindexem, szültem-e, stb,"


Ezek szerint az orvosod helyesen jár el, hiszen a kérdőív kitöltése pontosan azt célozza meg, hogy egyáltalán szedhetsz-e fogamzásgátlót. És még mindig hangsúlyozom: semmilyen orvosi vizsgálattal nem tudják kimutatni, hogy az adott gyógyszer jó lesz-e neked. Van akinek elsőre sikerül eltalálni, van akinek többféle gyógyszert ki kell próbálnia, mire megtalálja a megfelelőt.


De, ha ennyire gyógyszer ellenes vagy vagy ennyire bizonytalan vagy a dolgodban, akkor inkább ne szedd, mert a bizalmatlanságnak sosincs jó vége.

2016. jan. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!