Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha beveszem a fogamzásgátló...

Ha beveszem a fogamzásgátló első 7 szemét mindig pattanásos lesz az arcom. Miért és miért pont akkor?

Figyelt kérdés
Nagyon pattanásos voltam, minden orvosnál megfordultam, nem találtak semmit, így muszáj volt elkezdenem fogamzásgátlót szedni. Nem ilyen apró, hanem hatalmas pattanásokkal voltam tele, az arcom, a hátam, a mellkasom, a vállaim, a nyakam, a fejbőröm is. A fogamzásgátlótól a mellkasomról, a hátamról, a vállaimról, a nyakamról és a fejbőrömről teljesen eltűntek, viszont ha elértem a gyógyszer 7. szeméhez mindig kijön 5-6 db pattanás. Miért pont akkor?

2016. szept. 6. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyet szedsz? Csak mert én is így voltam, először letakarította a hátam, vállam, mellkasom, nyakam (szintén ilyen mély cisztás pattanások) aztán csak a 7-8. szem körül jöttek ki 1-3ilyen újra, aztán 14. szemnél is még mindig rügyeztem, végül a 18-20.szemig jöttek ki folyamatosan (ide 1 év alatt jutottam el...), a 20-22. között lett ismét szebb a bőröm, majd végig a szünetben meseszép volt, eltűntek egy éjszaka alatt is akár!

Kaptam másik gyógyszert (szintén antiandrogént) és annál a 10.szemnél kezdődött a gond és a 19.szemig jöttek ki... Ekkor hüvelygyűrűre váltott a doki és lassan 1 éve tiszta az arcom! A hormonadagolással van ilyenkor gond és azzal hogy túl sok lehet, a tablettánál ugrál a dolog azért 24óránként, plusz a tablettánál gyakoribb az akné mellékhatás amire elvileg kapjuk.. tök jó.

2016. szept. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Belarát szedek. A hüvelygyűrűt félek, hogy nem tudnám rendesen felrakni.
2016. szept. 6. 22:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is az okozta ezt! Basszus :\ elég sokan panaszkodnak rá ezért amúgy. Nálam az volt végül hogy a doki szerint kinőttem az aknét fiatalkoromban és a gyógyszer viszont okozta újra mint mellékhatás már.

Először akkor próbálj meg valami nem antiandrogént kérni a dokitól! Egyébként nem kell tőle félni, olyan mint egy tampon, mindenhol felszívódik és nem érezni.

2016. szept. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És ha nem tudom kivenni?
2016. szept. 6. 22:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tud ilyen történni mert 5 centi átmérőjű puha műanyag ami kicsit ovális lesz bent (a hüvely meg 6-8 max 10cm hosszú, felcsúszni a méretei miatt egyáltalán nem tud, feltapad a falára amúgy, kirúgja magát a feltoláskor), ha felnyúlsz mindig érezni a végét, simán bele lehet akasztani az ujjat is és úgy lehúzni (székrekedésnél a nyomás miatt lejjebb csúszhat, ilyenkor szoktam ellenőrizni is azért hogy megvan-e még de azért ki nem esett még :D ), sőt nekem amikor 21nap után ki kell venni, le is csúszik annyira hogy a bejárathoz közelebb kerül.
2016. szept. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!