Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges ezt gyógyteával...

Lehetséges ezt gyógyteával rendbe hozni vagy forduljak komolyabb orvoshoz?

Figyelt kérdés
Világ életemben össze vissza volt menstruációm, de igazából nem aggódtam, mert minden hónapban megjött rendesen. Ám fél éve kb 3 hónapig kimaradt. Leszögezném 23 éves nő létemre 4 éve nem élek már nemi életet így terhesség teljes mértékben kizárva. Elmentem nőgyógyászhoz, megvizsgált voltam ultrahangon is ahol problémát nem találtak csupán annyit, hogy meg van vastagodva a nyálkahártyám. Visszamentem a nőgyógyászhoz aki erre csupán annyit mondott nem ír fel nekem gyógyszert várjunk még egy kicsit, ha hó végére nem jön meg jöjjek vissza. Akkor megjött, de azóta is ugyan ez a problémám. Múlt hónapban sem jött meg most pedig körülbelül egy hete érzem az "elő tüneteket". Mellfeszülés, derékfájás, görcs de megjönni nem akar. Megmondom őszintén a városomban az orvosok olyan tudjuk le gyorsan érdekli a bánatot mentalitással rendelkeznek így se kedvem se erőm nincs visszamenni. Gyógynövények felé fordulnék hátha segítenének kicsit. Nektek mi a véleményetek? Mit kellene tennem?

2016. szept. 11. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Az egeszseges taplalkozas mindenkepp jo. A rendszeres mozgas is. De gyogynovenyekkel ezt egesz biztos nem fogod tudni megoldani. A gyogynovenyek tobbsegenek a gyogyhatasa csak a meseben letezik.


Viszont konnyen megmergezheted magad ha tulzasba viszed.

2016. szept. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja es ha fizikai problemat nem talal a nogyogyasz akkor pszichologushoz erdemes menni. Pl a kronikus stressz teljesen fel tudja boritani a dolgokat.
2016. szept. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Van más panaszod is, vagy csak ez? A menstruációs zavar nem elszigetelt jelenség, a hormonháztartás finoman szabályozott rendszer, ha valahol probléma támad, az összefügg az egésszel. Van jól bevált fitoterápia (szurokfű&cickafark tea, meghatározott napokon), itt kérhetsz tanácsot, teákat is:

[link]

Én inkább a holisztikus szemlélet híve vagyok, ami nem csak egy tünetet, hanem a szervezet egészét veszi figyelembe. Itt kaphatsz segítséget:

[link]

2016. szept. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok köszönöm szépen a válaszokat. Más problémám nincs azon, kívül, hogy késik. Igazából nincs okom stresszelni nem érzem, hogy stresszes lennék. Nyelvtanfolyamra járok ami nagyon jól megy és itthon is rendben van minden. Ezért nem hinném, hogy bármi okom is lenne pszichológushoz fordulnom. Valaki ajánlotta nekem privát üzenetben a szurokfű teát? Mi a véleményed róla kedves harmadik válaszoló? Mellesleg a gyógyteákat szabad ízesíteni? Vagy ha nem akkor nagyon ihatatlanok? (nem igen ittam még gyógyteát ilyen "rendszerességgel")
2016. szept. 11. 13:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok fitoterapeuta, azért linkeltem be Gyuri bácsi honlapját, ő dolgozik együtt ilyen szakemberekkel, lehet tőlük tanácsot kérni. Orvosok között is vannak, akik tanultak fitoterápiát, és alkalmazzák kiegészítő kezelésként, vagy gyógyszeres terápia helyett, ha az nem feltétlenül szükséges.

Erről a szurokfű és cickafarkteáról olvastam, olyantól, akinek használt a tiédhez hasonló panaszra. Mértékkel alkalmazva a gyógyteák biztonságosak, általában ízesíthetőek kevés mézzel, esetleg cukorral.

2016. szept. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

En a cickafark-palastfu kombinaciot hallottam.

[link]


Van aki dicseri a gyogynoveny kombot,van akinek nem valt be. Vegulis egy probat meger.

2016. szept. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen előbb ezt próbáld meg! Cickafarktea és barátcserje vagy palástfű tea.

Sajnos a nőgyógyászok ilyenkor max fogamzásgátlót adnak. Endokrinológust érdemesebb keresni, aki ezekkel foglalkozik, lehet pajzsmirigygondtól az inzulinrezisztenciát át bármi ami gondot okoz.

2016. szept. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat és válaszokat. :) Ma vettem egy csomag szurokfű teát. Vagyis szurokfüvet amit leforrázok és tea lesz belőle. :P Na de mindegy is. Íze nagyon pocsék édesszájú létemre kb mintha parfümöt innék de ha segít egye fene kibírom két harapás keksz között. Ma már nagyon görcsöltem körülbelül ilyen lehet az a bizonyos szülési tíz perces fájás. Na jó az persze jobban fáj, de legalább az is meg ez is tíz percenként jön :D. Majd szólok, ha hat a tea vagy ha változás áll be és meglátogat a Mikulás végre. Kitartás mensi zavarosok!!! ^^
2016. szept. 12. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!