Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges, hogy terhes...

Lehetséges, hogy terhes vagyok és nem veszem észre a 12. hétig? (Bővebben alul)

Figyelt kérdés

Kérlek ne ijeszgessetek, ne itéljetek el! Így is eléggé elkeseredett vagyok.


Tehát 18 éves lány vagyok, barátommal fogamzásgátlóval védekezünk, mellette még megszakitásos módszert is alkalmazunk. A múlt hónapban hagytam ki szemet a tablettából. Ezután menstruáltam, normálisan.


Nem rég (szept.1-től) reggelente hányingerem és gyomorsavam van. Ha sokáig kell állnom szédülök is. Sokszor gyengének érezem magam. Elmentem a háziorvosomhoz ő iskola miatti stresszre gyanakodott.

Én féltem a terhesség miatt, ezért vettem egy tesztet. Negatív lett.

Utána vérvételen is voltam, teljes vérképen, az eredményem átlagos.

A vérnyomásom kicsit magasabb az átlagnál 100.6 helyett 120.

Nem rég megjött a menstruáciom, ami 4 napi vérzésből áll mindig. Most a negyedik napon alhasi szurkálást érzek.


Anyukám és a barátom szerint nem vagyok ezek miatt terhes. Egyébként,ha terhes lennék,sajnos el kellene vetetnünk. Én nagyon félek emiatt,nem szeretnék babát.

Lehetséges,hogy ezek után az vagyok? Lehetségey,hogy a 12.hétig ne vegyem észre? Érdemes egy másik teszt,esetleg nőgyógyász,vagy másról lehet szó? Hasonló valakinek?

Köszönöm a válaszokat!!


2016. szept. 22. 17:16
 1/8 H_Vivien ***** válasza:
93%

Uhhhh. A lehető legrosszabb helyre írtál, szét fognak savazni.

Szóval, gyógyszer, megszakítás, menstruáció, negatív teszt, negatív vérvétel... Ha terhes vagy, akkor evolúciós csoda vagy. Az esély a tehességre 0! A tüneteket valószínű bebeszéled Magadnak, mert stresszelsz ezen, minden bántás nélkül mondom, csak túlstresszeled Magad. A terhesség az 5. héttől kimutatható, vérvételből pláne. Ha az megnyugtat menj el nőgyógyászhoz, hogy megerősítse nem vagy terhes. Persze vannak olyanok, akik nem veszik észre a terhességet, mert megjött vagy amúgy is rendszertelen, de a gyógyszer plusz a megszakítás nehezíti a dolgot, a teszt is negatív és a vérvétel is, úgyhogy nyugi!

2016. szept. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
rohadtul nem értem, hogy nagykorú nők miért a gyakorin kérdezik, hogy terhesek-e, amikor kérnek egy időpontot a nőgyógyásztól, aki biztosan megmondja a tutit...
2016. szept. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem vagy az a leírtak után. Ne stresszel, a vérvételen már kiderült volna. Igaza van az elsőnek már bebeszéled magadnak. Nyugi!!!
2016. szept. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem világos, hogy a vérvizsgálat kiterjedt-e a HCG-re is, vagy csak egy normál vérkép volt? Utóbbi ugyanis nem mutatja ki a terhességet, pláne ennyire korait. Elenyészően kicsi az esélye annak, hogy terhes légy, de ha ennyire stresszelsz miatta, menj el nőgyógyászhoz, vagy vegyél még egy tesztet, csak a saját megnyugtatásodra.
2016. szept. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem irt a lelet HCG eredményt.
2016. szept. 22. 17:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Vegyél még egy tesztet, nagy valószínűséggel negatív lesz, és utána megnyugodhatsz.
2016. szept. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vegyél mégegy tesztet, minél később tesztelsz, annál pontosabb lett. De egyetértek az előzőekkel, elég extrém eset lenne, ha ennyi minden mellett teherbe esnél. A gyógyszer mellett nincs peteérésed, tudod mi kéne a terhességhez a leírtak alapján? Hogy a barátod, mivel nem benned megy el, előváladékban lévő spermiumjai közül egy feljusson a petesejtig, valamint, hogy a gyógyszer kihagyása miatt spontán peteérésed legyen pontosan akkor, amikor az a hősies kis spermium odaúszik. Mindkettőre egyenként is elég kicsi az esély, nem még együtt. A gyógyszer hatása nem hagy el téged egy nap alatt, bár a kihagyott szemet a következő napival együtt pótolni kell, vagy amit a betegtájékoztató mond. De ha már kétszer menstruáltál, vérvételen voltál és teszteltél is, akkor tényleg elég extrém dolog lenne, ha terhes lennél.


Tehát mégegy teszt, időpont a nőgyógyászhoz, akinek elmondod pontosan mi bajod, ő meg beutal majd egy olyan vérvizsgálatra, ami azt nézi, illetve megvizsgál. Akkor biztosan megtudod majd :)

2016. szept. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hétfőn megyek nőgyógyászhoz. Azóta elkezdett nyilalni a bal petefészkembe is, nem folyamatosan csak néha. Az orvos ismerősünk szerint petefészek ciszta miatt is lehet.

Nagyon reménykedem benne,hogy nem terhesség áll a hátterében.

2016. szept. 30. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!