Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása?

Fogamzásgátló abbahagyása?

Figyelt kérdés
Ebben a hónapban abba hagytam a gyógyszert. Az utolsó 4nap az ilyen"placebo" tabletta,az orvos azt mondta nincs hatóanyag benne nem kell beszedni.Igy tettem de nem jött meg ugye abban a 4napban védett vagyok.Szeretkeztem,de "védekeztem"megszakítással,mivel elvileg (mint eddig sosem volt ezzel baj) védett voltam. Hétfő van és nem jött meg.Ma nem szedtem be.Lehet ennek köze ahhoz,hogy nem szedem?Nagyon értetlenül állok a helyzet előtt, mert terhes nem lehetek.Szerintetek? Előre is köszönöm

2016. okt. 3. 08:22
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
A megszakítás NEM védekezés,simán lehetsz terhes is.Illetve a gyógyszer abbahagyása miatt kell pár hónap,mire újra beáll a ciklusod.
2016. okt. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Meg fog jönni.

Ha vigyáztatok, akkor nem valószínű, hogy teherbe eshettél, meg akkor már valószínűleg nem is volt peteérésed.

2016. okt. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az alatt a 4nap alatt hat a gyógyszer, véd. És megszakítással szerintem úgy h gyógyszer még"bennem" volt biztonságos.
2016. okt. 3. 09:23
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Védett voltál még, idő kell amíg kimegy a Szervezetből a hatóanyag. NEM LEHETSZ TERHES! (illetve nagyon kicsi az esély rá)
2016. okt. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, csak a szervezetem meg nem tudta előre hogy abba hagyom és már 2napja meg kelett volna hogy jöjjön és ma szedtem volna tovább aztán keddre el is múlt volna. Nekem csak ez a fura, de köszönöm szépen a megnyugtató szavakat :)
2016. okt. 3. 10:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Semmi bajod. A fogamzásgátló abbahagyása után lehet, hogy fél évig Ben jön meg. Ez még normális, de ha ennyi idő után sem jön meg,akkor gond van. Mivel most teljesen felborultak a hormonjaid, idő kell, amíg visszaállnak.
2016. okt. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1. A tabletta csak akkor véd a szünetben vagy a placebótabletták szedése alatt, ha utána elkezded a követező levelet időben. Szóval nem, nem voltál védett.


2. Egy megvonásos vérzésnek még akkor is kellett volna lennie, elég meglepő, hogy nem jött meg.

2016. okt. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A placebo tabletták szedése alatt is védett vagy, viszont ha utána nem folytatod az új levéllel, a védelem megszűnt, mivel nem kezdted el az újat. Az egyetlen mód a terhességre az lenne, ha a spermium (előváladékból) megélt volna benned addig, aztán hirtelen lett volna egy spontán peteérésed, amire mondjuk ki, irreális az esély. De a placebo tabletták szedése (vagy nem szedése, mindegy, a 4 napban) alatt meg kellett volna jönnie, annak nincs köze hozzá, hogy utána nem folytattad, meg kellett volna jönnie, tehát akár terhes is lehetsz korábbról, ha azt nézzük.


Tesztelj, beszélj az orvosoddal és VÉDEKEZZ, mert már nem vagy védett.

2016. okt. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ettől függetlenül meg kellett volna jönnie, hisz ennél még leesik a hormonszinted, hiába hagytad abba, ez még egy rendes szünet. Viszont ha nem folytatod akkor nem voltál védett már.

Teszt és doki!

2016. okt. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!