Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mire számítsak a nőgyógyásznál?

Mire számítsak a nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos van egy kis problémám a menstruációmmal.Nyáron egyáltalán nem jött meg (utoljára májusban volt), aztán augusztus közepe, vége felé ilyen barna folyásom volt majd az elmúlt, szeptember elején utána legközelebb most október első hetében jött meg. Ennek ugye már vége és megint volt pár napig ilyen barnás folyás de most megint vérzek. Nem igazán értem mi ez és ezzel szeretnék orvoshoz fordulni mert eléggé félek, hogy valami komoly baj van mert ez szerintem nem normális 20 évesen. Nem élek szexuális életet nem is volt még senkivel szexuális kapcsolatom így szűzként mennék nőgyógyászhoz amitől eléggé félek. Nem tudom mire számítsak mert még tampont sem tudok használni mert fáj. Nagyon alacsony a fájdalom küszöböm és ezért félek. Valakinek esetleg vannak már ilyen tapasztalatai akár szűzként nőgyógyásznál akár menstruációs zavarral kapcsolatban. Gúnyolódók kíméljenek mert eléggé meg vagyok ijedve nem akarok hülye kommenteket olvasgatni. Kérlek segítsetek ha tudtok!



2016. okt. 22. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább endokrinologiara Menj. Kicsit hosszabb oda a várakozás, de a nőgyógyászok többnyire csak fogamzásgátlót írnak fel, ami nem oldja meg a problémát csak elfedi.
2016. okt. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.Pár éve már voltam ott ez az a 2 napos vizsgálat ugye 24 órás vérnyomásméréssel cukorterheléses vérvizsgálat ilyesmi? Ha publikus akkor megkérdezném hogy esetleg te éltél át hasonlót mint amit én leírtam?
2016. okt. 23. 10:53
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

A nőgyógyász biztosan megvizsgál majd, de mivel szűz vagy, a végbélen keresztül. Utána hasi ultrahangot fog végezni. Ne aggódj, egyik sem lesz fájdalmas.

Bár én mérget vennék rá, hogy nálad valami pszichés gond is állhat a cikluszavar hátterében: már a tampontól is félsz, pedig egy hímvessző, sőt, egy babafej is befér oda. Ez nem a fájdalomról szól, hiszen a hüvelyben szinte nincsenek is idegvégződések. (Ha lennének, belehalnánk a szülésbe.) Talán a saját női mivoltod megélésével lehet valami gondod, amit ha rendezel, rendeződik a ciklusod is.


A nőgyógyászok általában nem tudnak mit kezdeni a cikluszavarokkal, főleg, ha azok pszichés eredetűek. Maximum mesterséges hormont, fogamzásgátlót akar majd írni neked. Egy endokrinológus valóban többet segíthet. De én egy pszichológust vagy kineziológust keresnék fel első körben/párhuzamosan.

És fontos lenne az is, hogy ismerd meg a tested, térképezd fel. Tapintsd ki az ujjaiddal azt a részt, ahol a tampon "fájdalmat" okoz. Ha rájössz, hogy nem olyan misztikus a tested, mint feltételezed, akkor oldódni fognak a félelmeid is.

2016. okt. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Az endokrinologia a hormonokkal foglalkozik, amirol te beszelsz az a holter-ekg es a cukorterheles, teljesen mas.
2016. okt. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valóban endokrinológushoz menj! Ő továbbküldhet nőgyógyászhoz de akkor már konkrét vizsgálatra pl UH. Nőgyógyász felír egy fogamzásgátlót és ennyi, pedig a gondod nem oldódik meg, lesz egy művi vérzésed a tabletta miatt, de ha abbahagyod ez visszajön (bár lehet hogy fél évig utána meg se jön ismét vagy rosszabb).
2016. okt. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!