Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet ebből Bartholin-mirigy...

Lehet ebből Bartholin-mirigy ciszta vagy tályog? Vegyek be gyulladáscsökkentőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A hüvelybemenetelemnél tapintható egy pici fájdalmas duzzanat, amit ma vettem észre magamon. Lehet, hogy csak egy szőrtüsző gyulladt be, bár a napokban nem szőrtelenítettem ott, de félek reggelre nagyobb lesz.


Egyébként 1 éve egy doki Bart. mirigy cisztával diagnosztizált, (egyik napról a másikra vettem észre azt is, de az akkor már nagyobb duzzanat volt), elküldött az illetékes kórházba műtétre, ahová tartozom, ott meg azt mondták szőrtüszőgyulladás. Kaptam még az első doki után valami antibiotikumot és gyulladáscsökkentőt, amitől vagy lehet anélkül is, de elmúlt idővel..


Szerintetek most lenne értelme valami gyulladáscsökkentőt keresnem?


2016. okt. 26. 20:24
 1/1 anonim ***** válasza:
A Bartholin ciszta vagy tályog visszahúzódhat ugyan gyulladáscsökkentő hatására, de ha véglegesen szeretnél megszabadulni tőle, akkor jobban jársz ha most -amíg kicsi és picit kell csak vágni- a sebészetre mész és megszabadulsz tőle végleg. A gyulladáscsökkentő krémekkel és az antibiotikumtól csak felszívódik a benne lévő genny, faggyú vagy savó (attól függ a Tiéd mit tartalmaz), de a tokja ott marad, ami időzített bombaként bármikor újra bedurranhat. Ha most kiszedeted tokostól, akkor igaz hogy pár napig kellemetlen lesz, de örökre megszabadulsz tőle!
2016. okt. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!