Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » S. O. S elfelejtettem bevenni...

S. O. S elfelejtettem bevenni a fogamzásgátlót, most mi lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tegnapelőtt szexeltem a párommal (aki bennem ment el), ekkor még bevettem a fogamzásgátlót, viszont tegnap teljesen kiment a fejemből és csak ma tudtam bevenni, de már bőven túl vagyok a 12 órán. A mai adagra nagyon figyelek, hogy pontosan vegyem be. A 3.sor elejéről felejtettem ki a bogyót, már 2 éve szedem a fogamzásgátló, először történt ilyen..

Szerintetek nagyon nagy az esélye a terhességnek? Esetleg akinek volt valami hasonló esete, az megoszthatná velem, mert rettentően meg vagyok ijedve.:( A betegtájékoztató szerint a 3.sorból nem olyan veszélyes kihagyni mint az elsőből, viszont ez engem nem nyugtat..

Segítsetek!

21/L


2016. nov. 8. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
A ciklusod hányadik napján voltál? Nagyon nem mindegy, hogy középidőben vagy a ciklus elején/végén történik ilyesmi...
2016. nov. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát annyira ezt most nem tudom értelmezni amit kérdezel.

Írtam, hogy a 3. sor elejéről hagytam ki egy bogyót, ha erre vonatkozik a kérdésed (tehát középidőt már meghaladtam), de fogamzásgátlónál úgymond "mindegy" a ciklus, mert a lényege hogy a peteérést meggátolja.

2016. nov. 8. 14:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, mikor hagyod ki. Kérdező, ezt rosszul tudod. Olvasd el a betegtájékoztatót. Abban benne van, hogy mit kell csinálni attól függően, hogy hanyadik héten hagytad ki.

20L

2016. nov. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom, de ezert nem ertettem a kerdest, mivel leirtam alapbol hogy melyiket, aztan meg egyszer leirtam. A betegtajekoztatot kovettem.
2016. nov. 8. 21:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem látom esélyét, hogy az lennél. De nyilván várd meg a menstruációt, ha a harmadik sorban vagy, az már nem olyan sok idő. Addig felesleges izgulni, nyugi. Főleg, ha eddig mindig rendesen szedted.
2016. nov. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem minden fogamzásgátló tablettánál vannak sorokba rendezve a tabletták, van, amelyik körkörös elrendezésű. Szóval a kérdéskiírásodból valóban nem lehetett tudni, hogy hanyadik ciklusnapon vagy. Ciklusod ilyenkor is van, hiszen a tabletta pont azon alapul. Csak peteérésed nincs. De ha kihagyod a tablettát, akkor lehet. Ezért nem mindegy, mikor hagyod ki. A 3. hét eleje, vagyis a 21. nap tájéka az még nem igazán ciklusvég, de azért reméljük, nem volt ideje egy petesejtnek ovulálni.
2016. nov. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!