Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Drága nőtársaim, ez miféle...

Drága nőtársaim, ez miféle fertőzés lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 18 éves lány vagyok, sajnos még csak idén kezdtem el nőgyógyászhoz járni, ígys nem tudtam, hogy ha például sárga folyásom van, az nem normális.

Méhszájsebem is kialakult, rögtö n kezelt is vele a doki, fél éve körülbelül, és 5 hónapja van szeirntem, hogy elmúlt.

Fogamzásgátlót szedek, holnap kellene megjönnie a megvonásos vérzésemnek, viszont ma észrevettem egy kis barna nyákos valamit a wc-papíron pisilés után (elnézést a részletekért).

Megint sárgás folyásom van, már talán egy-két hete, van amikor erősebben srága, van hogy inkább fehér, csak több, mint kéne. Egy hete is észrevettem kissé barnásabb nyákos dolgot, most viszont egyértelműen barna volt, tehát vér.


Elkaphattam valamit a koliban, vagy kialakulhatott ismét a méhszájsebem? :(

(A tablettát rendesen szedem, mellette még általában megszakítás is van.)



Előre is köszönöm válaszaitokat! <3



2016. nov. 12. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló is okozhatja. Azért nézesd meg magad dokival!
2016. nov. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátló szedése mellett,ha voltál beteg vagy szedtél gyógyszert,gyakran alakul ki pecsételő vérzés. Az,hogy ma pecsételsz már lehet a menzesz jele. Amúgy a fogamzásgátló tabletta mellett normál esetben is bővebb a folyás, ráadásul a kórokozók is könnyebben "tapadnak meg". Menzesz után menj el nőgyógyászhoz,hogy megnézze mi oka lehet.
2016. nov. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Én is feltétlenül gondoltam dokira, viszont sajnos fontos témazáró-sorozatom lesz a következő két hétben, így nem tudok hiáynozni az iskolából :(

Addigis anyukám ajánlott Canesten-t, veszek holnap, és használni fogom.

Nem volt egéybként betegségem/más gyügyszerem, nem hinném hogy a fogamzásgátló gyengült volna, vagy történt volna vele bármi.


Lehetséges egyébként, hogy fogékonyabb vagyok ilyen fertőzésekre? :/

2016. nov. 12. 19:47
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen,a fogamzásgátló fogékonyabbá tesz a fertőzésekre. Viszont,ha elkezdesz menstruálni,akkor ne haszbáld a Canestent,hanem várd meg míg vége lesz.
2016. nov. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Persze, gígy gondoltam! :) Köszönöm.
2016. nov. 12. 20:22
 6/10 anonim ***** válasza:

A doki nekem is látott méhszájsebet, ami valóban okozhat enyhe vérzést, vagy barnás folyást, bár én sosem tapasztaltam.

Viszont a sárgás folyás már inkább utalhat fertőzésre, valamilyen bacira. Amikor én jeleztem a dokinak vett kenetet, viszont semmit nem talált, ezért tejsavas irrigálást ajánlott heti 2 alkalommal. És pár hét múlva az átlátszó-sárgás folyásom is alig volt.

2016. nov. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nekem is volt méhszájsebem ugye, és az abból is tűnt fel, hogy lett hirtelen egy megmagyarázhatatlan apró barnázásom.

Az már akkori tünet általában, amikor egy ideje már ott éktelenkedik a dolog... Félek hogy kiújult :(


A mai barnázásom viszont nem ennek jele, ugyanis éppen megjön a megvonásos vérzésem, fél nappal előbb, mint eddig szokott, de gondolom ez nem nagy baj..

2016. nov. 13. 00:24
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem,ze belefér. Ha valami(akárcsak egy kis hasmenés,nátha,gyógyszerszedés) közbejön,akkor lehet ilyen.
2016. nov. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Hasmenés/hányás nem volt, ilyenre nagyon figyelek, illetve gyógyszert sem merek szedni mellette, miután még a C-vitaminról is lehet olvasgatni itt-ott, hogy bizonyos mennyiségben üti a fogamzásgátlót! :D

Náthám tényleg lehetett. Tényleg ez is megbuherálhatja a dolgot? :o

Ugye ettől még aggódni nem kell, ha csak van egy kis náthám? :D

2016. nov. 13. 13:41
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek megy a zöld egyébként! :)
2016. nov. 13. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!