Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért darabos a menstruációs...

Miért darabos a menstruációs vérzésem? (Többi alul)

Figyelt kérdés
nem nagyon szokott ilyen lenni csak régebben és attól félek hogy nem fog elmúlni a menstruációm
2016. nov. 15. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Nincs miómád?
2016. nov. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A méhnyálkahártya így jön le. Van vér, de darabok is, esetenként nagyobbacskák is. Ez normális.
2016. nov. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
30 vagyok, és 6 hónapja voltam nőgyógyásznál utoljára akkor minden rendben volt
2016. nov. 15. 20:10
 4/8 A kérdező kommentje:
régebben is szoktak ilyen darabok lenni de már egy ideje nem volt és most megint van
2016. nov. 15. 20:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs bővebb,hosszan tartó vérzésed,akkor nem kell vele foglalkozni. Menzesznél a méhnyálkahártya gyakran ilyen nagyobb darabokban válik le.
2016. nov. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igazából nappal nem is volt erős a vérzésem csak pl tegnap este nagoyn azvolt
2016. nov. 15. 20:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, amikor pl egy este vagy egy délután a menzeszen belül erős és darabos volt. De ez tényleg csak néhány órát tartott. Utólag azt mondták, hogy valószínűleg abban a ciklusban kicsit vastagabb volt a nyálkahártya, így a leválása is bővebb, darabosabb volt. De én elmúltam már 45, így lehet hormoningadozás is vagy a klimax előszele. 30-nál nem tudom lehet-e ilyen. De ha egyszer van ilyen és elmúlik 7 nap alatt, akkor nem fontos, főleg ha voltál nem is olyan régen orvosnál. Ha nem múlik el vagy többször előfordul akkor inkább menj és nézesd meg magad. Lehet fiatal korban is hormongond akár. Nem kell mindjárt nagy bajra gondolni, átmeneti zavar is lehet, ami nem jön vissza.
2016. nov. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az adott hónapban vastagabbra épült (vagy korábban épült vékonyabbra) a méhnyálkahártya illetve van hogy egész nagy darabokban jön le és nem kisebbekben. Előfordul hormoningadozástól, de nálam pl ősszel megváltozik a vérzésem kicsit. Ha nincs mellé nagyon erős (nappal pár órára erősebb az nem baj, felkelés utáni meg más dolog) sötét vérzésed akkor ne aggódj!
2016. nov. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!