Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kell méhnyakrák szűrésre...

Kell méhnyakrák szűrésre mennem ha nem élek nemi életet?

Figyelt kérdés
Kaptam levélben értesítést, hogy menjek ingyenes méhnyakrák szűrésre. De amennyire én tudom, csak annak kell, aki aktívan nemi életet él, én nem ezt teszem. Azért javasolt elmenni vagy kihagyhatom?

2016. nov. 23. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszítesz vele semmit, ha elmész.

Mondjuk azt nem írtad, hogy egyáltalán még nem éltél nemi életet, vagy most nem élsz. Mert ha egyébként már nem vagy szűz, akkor ajánlott elmenni.

Meg aztán bár jellemzően a méhnyakrákod okozó vírus nemi úton terjed, együttléttel, orális úton is elkapható, illetve nem csak nemi úton kapható el, bár utóbbi nagyon ritka.

2016. nov. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Egyátalán nem élek szexuális életet, mivel aszexuális vagyok (egyik nemhez sem vonzódom). Szerintem nagyon minimális lehet az esélyem erre a betegségre, nem sok értelmét látom szűrésre menni.
2016. nov. 23. 19:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell menned.Ilyen levelet a legtöbb nő kap és ez nem valami kötelező dolog csak lehetőség a vizsgálatra.De a legtöbb nőnek van választott nőgyógyásza oda járnak szűrésre.


Attól hogy szűz vagy azért 23-25 éves korod körül érdemes elmenni szűrésre,de nem kötelező persze

2016. nov. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én is szűz vagyok és kaptam levelet és voltam vizsgálaton kb. fél éve de ugye nem kötelező mégegyszer elmennem ugye? ( a méhnyakrák szűrést nem csinálta meg az orvos csak simán megvizsgált mert szűz vagyok)
2016. dec. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem kötelező.
2021. jan. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!