Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba elmúlik magától? 12/l

Hüvelygomba elmúlik magától? 12/l

Figyelt kérdés

Szóval antibiotikumtól kaptam, akkor kezdődött. A végbelem és a hüvelyem ég és fáj. Mondtam anyának, de egyaz nem hiszi el, hogy az antibiotikumtól van. Hiába mondtam, hogy a használati utasításában is benne van. Azt mondja, hogy biztos lefeküdtem valakivel. Már több, mint egy hete szenvedek vele és nagyon fáj, csak erre tudok gondolni. Mondtam, hogy veszek rá valamit a gyógyszertárban, de azt mondja szégyen és pénzt sem ad rá, szóval nem tudok venni. Találtam itthon canesten plust, az jó lesz rá? Nagyon mérgesek itthon és azt mndják, h prosti vagyok és elrontom a karácsonyukat. A betegségre nagyon idegesek mindig. Betétet se nagyon vesz anya, úgyhogy nem is vártam tőle többet.

Januárig nem biztos, hogy kihúzom, ha nem múlik el. Házi praktika nincs valami rá?


2016. dec. 23. 20:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj hogy ezt mondom de szégyelhetnék magukat a szüleid! Sosem értem hogy lehet valaki ilyen a saját gyerekéhez! Ami a fertőzést illeti nem valószínű hogy elmúlik magától és otthon nem túl jó ötlet kísérletezni mert komolyabb baj is lehet belőle.Próbáld meg rávenni anyukádat hogy márpedig igenis higgye el és vigyen el orvoshoz ez neki kötelessége.Ha pedig mégsem tudod rávenni menny el a háziorvoshoz mondd el neki a panaszaid kérdd ki a tanácsát.Próbálj meg valahogy orvoshoz jutni.Amit találtál canesten pluszt azzal kivülről bekenheted enyhítheti a fájdalmat de megoldani nem fogja sajnos.
2016. dec. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%

Uh, ez elég szomorú... Nagyon sajnálom, hogy ezzel szenvedsz és nem kapsz támogatást. Nekem is volt hüvelygombám régebben, ez egy olyan betegség, ami minden nőt utolér egyszer, vagy akár többször is élete során. Lehet uszodától, esetleg ráültél egy nyilvános wc-re és stb, nem feltétlenül a szextől...

Én Canesten kombi unot (2800 ft körül van) vettem, elolvastam a tájékoztatót amit hozzá adtak és megfelelően alkalmaztam. Jobb lett tőle, de volt olyan alkalom is, hogy nőgyógyászhoz mentem vele, mert nem múlt el, antibiotikumot kellett szednem rá.

Fontos lenne ezt kikezelni, mert szövődményei is lehetnek. Ha esetleg nincsen ennyi zsebpénzed sajnos más tanácsot nem tudok adni azon kívül, hogy vegyél ki pénzt anyukád pénztárcájából - tudom ronda dolog, de ha nem ad magától, akkor muszáj - és szaladj el a patikába gyorsan holnap reggel.

Írj majd mi lett a vége, drukkolok.

2016. dec. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnállak mert ez nagyon rossz főleg karácsonyozni így. Én is így járok az antibiotikumtól. Ha szednem kell veszek mellé probiotikumot amit a hüvelybe kell felhelyezni míg szeded az antibiotikumot. Máskor ha kiváltod az antibiotikumot rögtön vegyél mellé. Az a baj , hogy ez magától nem múlik el. Holnap dèlelőtt még nyitva van a gyógyszertár ès ha anyádon kívül nincs senki aki adna pènzt és segítene akkor vegyél ki a pénztárcából. Ha nincs kezelve akkor még jobban begyullad. Vegyél canesten kombit. És valószínű enyhít de nem múlik el. Jövő héten doki. Addig kitartás.
2016. dec. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogyha tartok valamilyen diétát, akkor jobb lesz. Kerülni kell a cukrot és a szénhidrátot.
2016. dec. 23. 20:58
 5/17 anonim ***** válasza:
Ez igaz amit írsz de ez a már meglévő fertőzést nem mulasztja el ez csak segít megelőzni :/
2016. dec. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Belázasodtam estére, remélem nem megint antibiotikum lesz a vége, mandulagyulladásra kaptam, de ugyanúgy fáj. Egyszer kislányként is így jártam az antibiotikummal.

Nem kenőcsös Canesten van itthon, hanem az a fujós, ami körömgombára van :(

2016. dec. 23. 22:12
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem tudtam elmenni a gyógyszertárba...

Valahogy kibírom és kapok pénzt karácsonyra, abból veszek. Nagyok kiakadtak a szüleim és azt kiabálják, hogy nagyobb gondjuk is van, minthogy viszket a pi...m. Megbántam, hogy elmondtam nekik, mett csak bántást kaptam, semmi mást. Ilyen dolgokról amúgy sem beszélünk.

Egyébként anya azt sem tudja, hogy van ilyen gombás fertőzés szerintem. Illetve a menstruációról sem tud semmit és nem is leget vele róla beszélni.

2016. dec. 24. 12:49
 8/17 anonim válasza:

Nagyon sajnálom, hogy így viselkednek. Vannak ilyen emberek, akikkel nem nagyon lehet ilyesmi témáról beszélni, de azért egy anyuka igenis segítsen mindenben... De lehet csak ez a karácsonyi őrület miatt ilyenek, ilyenkor nálunk is mindenki bolond.

Sajnálom, jobbulást kívánok. Annyit tudok mondani még talán, hogy igyál sok-sok vizet.

Írj majd, hogy ha van valami fejlemény.

2016. dec. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A háziorvosod is talán tud segíteni neked. Abban biztos, hogy majd javasol valamilyen szert, esetleg felírja receptre. Mond el a dokinak, hogy a szüleid nem fognak rá pénzt adni. Talán tud segíteni. Úgy tudom bizonyos szerek rendelkezésre állnak rendelőben ingyen is.
2016. dec. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kicsit javult már attól, hogy azt fujogattam rá, de gondolom nem arra való. Ma mondtam anyának megint, erre az volt a válasz, hogy ordibált és azt mondták, hogy sz.rdarab vagyok. Mintha nem is nőből lenne vagy nem tudom.

Anya néha szokta olvasni ezt az oldalt, ha rájön, hogy ideírtam, nagy balhé lesz.

2016. dec. 25. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!