Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampont használok, valami nem...

Tampont használok, valami nem jó. Segítseg! Valaki tapasztalat?

Figyelt kérdés

6 mensim volt eddig rendszeres volt, első három bettétel de majd megőrültem,szoval utóbbi három tampon. Első tamponos ótarendszertelen és ami most igazán megrémisztett az hogy irtóra fáj a hadam alja ha megmozdulok.

Idáig betartottam az meg ejszaka is max4 órát van bent. Amúgy is görcsőlös vagyok, de ez valahogy más. Valaki hasonlóval??? Semmikep se fogok betétet hasznalni csak ha nőgy. Mondja csak megszeretném tudni az okot. Ja és 14 vagyok.



2016. dec. 27. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg nem kéne ,hogy ettől fájjon a hasad. Elég magasra felhelyezed? Mert az még szóbajöhet,hogy nem tolod fel eléggé, ez nyomja a hüvelyedet,az ottani izmokat,amiknek fájdalma,görcse ráterjedhet a kismedence izmaira is.
2016. dec. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Azert faj, mert igy benned marad a ver, amibol toxinok szabadulnak fel, ami gorcskepzo, annak celjabol, hogy levaljon a mehnyalkahartya. Semmi bajod nem lesz, de tamponnal ez van.
2016. dec. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
A toxinoknak semmi köze a méhnyálkahártyához. A toxinok olyan mérgezést okoznak,ami az egész szervezetet érinti. Egyébként nem csak a tampon használatánál van erre lehetőség,hanem betétnél, vattánál,stb. is.
2016. dec. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat utóbbi csere óta csak az alapvető görcs van.
2016. dec. 27. 12:45
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is az első tamponhasználatnál kábé ugyanez volt a helyzet (jó, annyira nem fájt, hogy most abszolút ne tudjak megmozdulni, de kerülgetett már a sírás). Most már egy jó ideje használom, és néha nem jelentkeznek ezek a tünetek, máskor meg igen. Gondolom függ a felhelyezéstől is, meg némiképp attól, hogy mennyire szoktál már hozzá.

A rendszertelenséget nem tudom hova tenni. Sok oka lehet. Volt, hogy két hét alatt kétszer menstruáltam, utána ismét beállt normálisra. Ne ijedj meg, amúgy is 14 évesen ez normálisnak számít. 18/L

2016. dec. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mennyire tolod fel az ujjadat a tampon után? És a teljes mutatóujjamat felnyomom a tampon után, és egyáltalán nem érzem utána a tampont.

20N

2016. dec. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Csak az ujjam felét kb de ált. A 2 dik ujpercig ha nagyon " erőszakos " vagyok. Ha felakarom rakni kényelmetlen, van hogy fáj is, és szinte égető erzes. Igazábol nem foglalkoztam vele gondoltam majd jobb lesz. És ülőhejzetbe suettet labbal csinalom.
2016. dec. 27. 22:02
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán a vérzésednek megfelelő méretű tampont használsz? Mert amikor én felhelyezem a tampont, egyből felcsúszik.
2016. dec. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem a megfelelő tampont használod, az is lehet a probléma forrása. Általában egyből fel kell csússzon, anélkül, hogy sokat kínlódnál vele. Én azt mondom, hogy ilyen fiatalon használj minit. Utána áttérhetsz a normálra.
2016. dec. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Minit használok.
2016. dec. 28. 06:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!