Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek gyulladás és a baba?

Petefészek gyulladás és a baba?

Figyelt kérdés
Petefészek gyulladásom van, (napok óta fáj a bal oldalt a hasam alja, néha még a combomba is kisugárzik) ma vagy holnap van a peteérés, viszont dokihoz csak január 3 án tudok elmenni. A háziorvosom szerint attól lehet, viszont nem tudom, hogy ha terhes lennék (tegnap voltunk együtt, 4 éve járunk meddőségi kezelésre két hete zöld utat kaptunk)ez mennyire veszélyes a babára? Valakinek van tapasztalata?

2016. dec. 30. 14:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy petefészek gyulladásod van? Mert azt nem ránézéssel, hanem rendes, nőgyógyászati vizsgálattal állapítják meg.

Mellesleg igen komoly betegség, amivel nem januárban kell orvoshoz menni, hanem ha napok óta fájdalmaid vannak, akkor azonnal orvoshoz kellett volna menni, még ma sincs késő!

És egy kezeletlen, fennálló gyulladás a terhesség korai szakaszában vetélést, a terhesség későbbi szakaszában pedig koraszülést eredményez!

Szóval most ne azon járjon az eszed, hogy terhes vagy-e vagy sem, vagy hogy az legyél, hanem nagyon sürgősen menj el szakorvoshoz! A háziorvos ugyanis nem az!

És azt sem értem, hogy ő miért nem utalt be eleve a nőgyógyászhoz?!

2016. dec. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
"koraszülést eredményez! " Bocs, itt lemaradt a vége, tehát eredményezhet. Nem feltétlenül okoz, de okozhat! Amit meg nyilván nem akarsz!
2016. dec. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy gyulladas. Enis igy erzem magam, de bakterialis fertőzèsem van. 800Ftos betadine kept ajanlott rá a dokim.ami nem vènyköteles. Terhesen is alkalmazhato, de nem 2hetig csak 5 napig használhattam. Utana protexin huvelyflóra helyreállítót 1 hètig napi 2×.

Valoban volt egy kis gyulladasom a bacitol.de azt nem èrezhettem a dokim szerint a baci "piszkált" :) jobbulast!:)

2016. dec. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%

Kedves utolsó!

Azért ne diagnosztizálj másokat a neten! És ha mégis más baja van?

Amúgy ha te sem kezelted volna magad, hanem otthon üldögéltél volna napokig, könnyen neked is lehetett volna petefészek gyulladásod.

Úgyhogy attól, hogy neked az volt, ami, még ne írj olyan választ, amivel egyértelműen azt sugallod, hogy kezelje csak nyugodtan otthon magát vény nélkül kapható szerrel, mert az neked is segített.

Egyébként a Betadine pont egy marha erős készítmény, ami totál kinyírja a nő hüvelyflóráját, tehát ha még az sem biztos, hogy mivel áll az illető szemben, felelőtlenség pont Betadine kúpot használnia!

2016. dec. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
4# ki mondta , hogy azt kell használnia? Termeszetesen menjen el az orvosához es majd az megmondja.. igen kinyirja foleg a 2 hetes kùra. Erre valo a helyreállìtó kùp, de en csak leìrtam a sajat esetem.hatha segit Neki valamit. Mivel en is igy erzem Magam, de nem gyulladás miatt. :)
2016. dec. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Egy szóval nem írtad, hogy forduljon orvoshoz, csak a leírása alapján párhuzamot vontál saját magaddal és a válaszoddal azt sugalltad neki, hogy használja ő is azt, amit te.

Pedig ez így nagyon nem lenne helyes.

Mert mi van, ha neki más baja van? Aztán meg majd úgy begörcsöl, hogy a mentő viszi el?

Ezért kell mindenképpen orvoshoz fordulnia és nem januárban, hanem most, mielőtt komolyabb baja lesz!

2016. dec. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Már az ügyeletre tartok, háziorvosnál azért voltam előbb mert volt bél problémám és arra gondoltam hogy újra az van, de azt megnézték nem, így mondta hogy nőgyógyászati lehet, ma kértem is időpontot de ügye az ünnepek miatt nem tudtak előbb adni... megyek inkább, anno mikor vetélésem volt is sajnos hiába mentem rögtön alig akartak fogadni... köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2016. dec. 30. 15:24
 8/15 anonim ***** válasza:
Remélem fogadnak és minden rendben lesz veled, jobbulást!
2016. dec. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
6# Te nagyon rámszálltál, nem állnál le? Gondoltam nyugtatólag hat rá ha olvas valami pozitivabbat, mint egy dùrva gyulladassal vegzodott sztorit... elnezest iszonyatosan fafej vagyok. Mit kepzeltem.. hagyjál, ha kerhetem. Köszi!
2016. dec. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kerdezo remelem minden rendben, jelentkezz majd! :)
2016. dec. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!