Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 7 hó-s csecsemő állandó...

7 hó-s csecsemő állandó jelleggel beteg (hörgő)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azért írom ki segítségkérő kérdésemet, mert hátha járt már valaki hasonló helyzetben,mint amilyenben most én vagyok.

7 hónapos a kisfiam. Szinte a születése óta (nov. 12.) beteg. Az első hörgőgyulladása majdnem 2 hónapos korában következett be. Nagyon hosszadalmasan, de "kigyógyult". Aztán rá 2-3 héttel ismét kiújult, folyamatosan hörgött. Akkor még váladékozás nem jelentkezett az orrában.

Most volt egy jobb időszakunk, majdnm egy hónapig kibírtuk egy kisebb mértékű hörgicséléssel, de 3 napja újra nagyon hörög, váladékozik az orra, nagyon rosszul viseli, aludni is csak az után tud, hogy leszívtam az orrából a váladékot, de ezt nagyon keserves sírással kíséri. Kb. fél óra alvás után felkel, mert megtelik az orra, és kezdődhet a "szertartás" előröl. Nagyon rosszul viseli, nagyon el vagyok keseredve.

A második hörgőgyulladása nagyon elhúzódott, ezért be utalták a kórházba, 1 hétig voltunk bent. Rá pár nappal újra hörgött. Akkor elküldtek minket pulmonológiára, ott azt mondták, hogy adjam neki a felírt gyógyszereket és, ha nem változik a helyzet, menjünk vissza. Elkezdett javulni az állapota, de mire meggyógyult volna, megint előjött a hörgése :( A háziorvoshoz mentünk elsőként, ő még aznap továbbküldött a pulmonológiára, ahol azt mondták, hogy teljesen tiszta a tüdeje. "Semmi baja".

Azóta kismilliószor voltunk háziorvosnál, már csesztetnek, hogy biztosan az én hibám, én csinálom rosszul. Annyira megalázó és egyben dühítő. Én nem tudok mit tenni, azon kívül, hogy rábízom magunkat az orvosokra. Hisz én NEM vagyok az. Ezért is keressük fel őt minden alkalommal, de úgy néznek már rám, mint a véres rongyra.

Mit csináljak? Mit tudok tenni? Tiszta kínszenvedés a kisfiamnak a mindennapjai. Nagyon türelmes kisfiúról van szó, viszont tegnap előtt egész nap csak ordított, fél-fél órákra elbóbiskolt.

Mivel ugye folytonos hörgőgyulladása van, így ha hasra fordul köhincsél, jobban hörög, így a mászással is el vagyunk maradva/fogunk maradni.... :(

Tudnátok ajánlani valamilyen immunrendszer erősítő vitamin készítményt, amit 7 hó-s baba is kaphat?

Hátha.....

Köszönöm



2016. júl. 15. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Születése után volt a baba inkubátor alatt?
2016. júl. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem, a kezdeti időkben minden rendben volt. Azután kezdett el betegeskedni... :(

Tegnap este is felkelt vagy 4× arra, hogy szörcsög.

2016. júl. 16. 19:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben az orrnyálkahártyáját kell megerősíteni.

De ez további értelmezést kíván. Ugyan is citromsavat kell az orrlyukába juttatni. Ez számára nagyon kellemetlen, mert hosszan fog tüsszögni tőle. És nagyon kell vigyázni, he hogy a szemébe is menjen! Az orrlyukába csak fekve lehet bejuttatni, de tüsszögéskor a savas taknyot könnyedén a szemébe dörzsölheti. És hát ezt nem csak egyszer kell megcsinálni, hanem valahányszor, ameddig gondjai vannak a levegővétellel. És ha a levegő könnyen jár az orrában, a hörghurut is idővel meg fog gyógyulni.

2016. júl. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!