Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek mi a magyarazat erre?

Szerintetek mi a magyarazat erre?

Figyelt kérdés
Miert van az,hogy 10-14 eves lanyok naponta tobbszor felteszik ugyanazokat a kerdeseket es Ti megis turelmesen leirjatok,hogy nem baj ha 2 napot kesik,normalis ha neha kimarad mert meg nem allt be stb. Ellenben ha egy 30 feletti no kerdez valamit azt rogton elintezitek azzal,hogy miert nem megy orvoshoz?! Szerintem mindenki tudja,hogy orvoshoz kell fordulni ha valami gubanc van de abban is biztos vagyok,hogy elso korbe a legtobb no megprobal neten informalodni. Nem hinnem,hogy van ket egyforma eset de ha kiirok egy kerdest es kapok ra olyan valaszt ami kicsit megnyugtat akkor ugy megyek az orvoshoz,hogy nem feltetlenul van nagy baj.....Miert kell beszolni annak aki elkeseredeseben kerdez?
2017. jan. 7. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is ha valaki az interneten akar informálódni, az ne ITT tegye, hanem szakoldalakon - mert itt a legtöbb válaszoló nem szakember, és ezért igen sok rossz vagy értelmetlen választ kap. Mellesleg ha itt "megnyugtatnak", attól még böven lehet igen komoly bajod is.


Másodszor egy tizenévesnek még a menzesz és az ezel kapcsolatos dolgok újak és többségük nem mer a szülöknél érdeklödni - ezért itt anonim kérdeznek és ezért válaszolnak rá az értelmesebb emberek türelmesen.

Ellenben egy 30 fölötti nönek már illene ezekkel tisztában lennie - mivel már kb 15-20 éve megvan a menzesze -, ileltve ha nem, akkor kellene annyi eszének lenni, hogy hol tud utánanézni.


AKi 30+ évesen elkeseredett és tudatlan ilyen esetben, annak mindenképpen értelmesebb elmenni orvoshoz, mert biztosat eleve csak vizsgálat alapján lehet mondani, másrészt ha ilyen idösen alapvetö dolgokat sem tud a saját testéröl, az rá nézve szégyen. (Mivel a neten bármit meg lehet keresni kompetens oldalkon és NEM itt)

2017. jan. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van,hogy kortól függetlenül senkivel nem kellene bunkózni.De egy 10-14 éves,az még gyerek.Egy csomó mindennel nincs tisztában,ami,nekünk felnőtteknek viszont magától értetődő,evidens.Ők még sokszor teljesen egyértelmű dolgokra is képesek rákérdezni,amire akár random embereknek is van érdemleges válaszuk.

Egy felnőtt nő,aki rendszeresen jár nőgyógyászhoz,rendszeres él nemi életet,a közeljövőben családot szeretne alapítani,elviekben felelősségteljes életet él,az ne itt kérdezősködjön már a 13 és fél éves Sanyitól,meg a 60 éves unatkozó Manci nénitől várva a megnyugtató választ.

2017. jan. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Volt,hogy en is irtam ki kerdest es nem Manci nenitol vartam megnyugtato valaszt hanem hasonlo problemaval kuszkodo sorstarstol. A szakoldalakon sem lehet mindenre valaszt talalni.Nem gondolom,hogy tudatlan lennek es nem lennek tisztaban a sajat testem mukodesevel joval 30 felett epp ezert nem is altalanos dolgot kerdeztem. Szerencsere en kaptam ra valaszt illetve tanacsot.Az azert feltunt,hogy altalaban a felnott nok le vannak hulyezve ha nem is szo szerint. Azt ertem en,hogy a fiatalok esetleg felnek a szuleiktol kerdezni de ha beirjak keresobe a gondjukat akkor minimum 100 hasonlo kerdest ad ki ez az oldal. Amugy meg jot mosolygok azon,hogy erre a kerdesre is a lehurrogas a valasz. Erdekes....
2017. jan. 7. 21:02
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hurrogtalak le,csak kifejtettem a véleményemet.Én már írtam több kérdés alá,hogy miért nem használja az illető a keresőt.Volt,hogy engem is letoltak,hogy :"a kérdező annyiszor kérdez,ahányszor akar".Egy időben fogyni vágyóknak adtam tanácsot,de aztán megelégeltem,hogy NAPI szinten totál ugyanazt a kérdést képesek feltenni.A nagy kedvencem egy másik kategóriánál még mindig a:"szerintetek terhes vagyok?"

Végül is te is leírtad,hogy a fiatalok,gyerekek nem mernek kérdezni mert tartanak attól,hogy dokihoz viszik őket olyan problémával,amivel még a saját szüleikhez sem mernek fordulni.Jól tudjuk,hogy aztán ők meg pláne szégyenlősek.De egy felnőtt ember,akinek már tisztában kellene lennie bizonyos dolgokkal(nyilván komolyabb gondokkal küzködünk), nem minden esetben érdemes itt megvitatni.Az meg,hogy te nem xy kikorú/trolltól várod a választ,senkit nem érdekel,sajnos.H neki olyanja van,ő is válaszolni fog.

2017. jan. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!