Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Se cortisol, ACTH, DHEA-S,17-O...

Se cortisol, ACTH, DHEA-S,17-OH progesteron, D-vitamin, SHBG vizsgálatot államin hol lehet csináltatni? (mellékvese) Ezeket csak állami endokrinológus írhatja ki? Vagy kiírhatja nőgyógyász is?

Figyelt kérdés

Állami Nőgyógyász nem írta ki a mellékvese vizsgálatot, arra hivatkozott, hogy a rendelőintézet laborjában nincs erre felszerelés. A rendelőintézet nőgyógyásza az illetékes kórház laborjába nem tud beutalót adni?

Magánorvos állami laborba nem tud beutalót adni? Az Állami egészségügynek nincs valami holnapja ahol kiírják ki hova tud beutalót adni?



2017. jan. 11. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Nehéz válaszolni, mert intézményt nem írtál. SZTK-ban nem biztos, hogy van ezekre lehetőség, de ha olyat is kér, akkor a területileg illetékes kórház laborjában már meg tudják nézni. Nekem legalábbis már kértek olyan vizsgálatot, amit rendelőben nem tudtak csinálni és azt elküldték a kórházba elemzésre. Esetleg speciálisan endokrinológiára szakosodott rendelésen(pl Semmelweis 2-es belklinika), ott meg tudják ezeket nézni. Ha nem is pesti vagy, de vidéken is biztos van ilyenre lehetőség.
2017. jan. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos előfordul, nálunk pajzsmirigynél is lehúzták a dolgokat hogy nincs rá se keret, se eszköz... Kaptam egy alap vérképet amivel nem voltam kisegítve.

Magánorvos tudtommal tb-re nem ad beutalót, próbálkoztam de sikertelenül. Valamint ha ő nincs szerződésben az adott intézménnyel, laborral akkor szintén nem tudja kiírni ezeket hiába, még ha nem magán akkor se. Másik orvost kell megkeresni, de nálunk tb-re a hormonok 6hét alatt lettek készen... Így magánlaborba mentem következőleg, azt csináltak amit én kértem és 4napon belül volt eredmény, email-ben kaptam a leletet, oda vittem ahová akartam.

2017. jan. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Budapest, Szent Imre kórházba utaltak be endokrinológushoz, ott megcsinálják ezeket a vizsgálatokat majd, csak hónapokat kell várni.

Szóval lehet olyat, hogy a rendelőintézeti doki beküldeti kórházi laborba kivizsgálásra a mintát? Köszönöm, ezt még nem tudtam. Akkor mit néztek, milyen szakorvos írta fel?

2017. jan. 12. 08:28
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Igen, én vidéken vagyok így most egy endokrinológussal (magán), tb-re ki tudja írni a dolgokat hála! Viszont hozzá a bejutás ami hosszú idő... Érdemes fórumokon keresgélni hogy kit ajánlanak pl Hoxa hogy ki az aki pl magán de van szerződése olyan laborral ahová tb-re kiírhat. Viszont kórházban már valóban meg tudják nézni könnyebben és oda kiírhatja a szakorvos, az sztk rendelőkben ez már annyira nem szokott menni.
2017. jan. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. aug. 5. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!