Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nuvaring hüvely gyűrű és...

Nuvaring hüvely gyűrű és 600mg Tegretol üti egymást?

Figyelt kérdés
Gyengül a fogamzásgátló a gyógyszertől? Előre is köszönöm ha valaki tudna segíteni. Gyógyszer interakciós oldalakat nem kérek, mert mindegyik mást ír.
2017. jan. 13. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A hormonális fogamzásgátlók hatását minden antiepileptikum csökkenti, a Nuvaring betegtájékoztatójában pedig a Tegretol hatóanyaga sajnos benne van, ezért nem célszerű a kettőt egyszerre alkalmazni.
2017. jan. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha már nem kell szednem Tegretol es kiürül a szervezetemből de közben alkalmazom a Nuvaringet, ugye nem lesz "immunis" a szervezetem a gyűrűre?
2017. jan. 13. 18:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha már nem szeded, nem hiszem, hogy problémát okozhat, de azért érdemes megkérdezni erről egy gyógyszerészt vagy a háziorvosodat.
2017. jan. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kiüti teljesen. Meddig kell szedned? Mert ha 1hónapnál tovább akkor felesleges a gyűrű használatba belekezdeni, ugyanis ha kiüti akkor a hormonból max minimális szívódik fel, ami csak bajt okoz a hormonrendszerbe ha pár hétnél tovább tart, vérezgetés, rengeteg mellékhatás előjön ami kellemetlen! Ilyenkor a kezelés alatt más védekezés pl óvszer vagy pesszárium kell és ha véget ért akkor kezdheted el.


Benne is van a tájékoztatóba: ha Ön nő és hormonális fogamzásgátlót szed (születés-szabályozó gyógyszer) - ez alól a hüvelygyűrűm se kivétel amúgy. A Tegretol hatástalanná teheti ezt a fogamzásgátlót. Ezért, ha Tegretol-t szed, használjon másfajta vagy kiegészítő nem - hormonális fogamzásgátlási módszert. Ez segíthet a nemkívánt terhesség megelőzésében.

2017. jan. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem csak a fogamzásgátló hatása miatt kell szednem. Ezért kérdezem
2017. jan. 13. 20:49
 6/8 A kérdező kommentje:
Szednem...használnom :D de tudja az orvosom hogy ezt szedem. Gyűrű előtt is volt fogamzásgátlóm. Csak gondoltam mivel ez nyálkahártyán szívódik fel, kevesebb köze van hozzá
2017. jan. 13. 20:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Az mindegy mi miatt kell, nem fog hatni arra se, mert hatástalanítja, tehát se fogamzásgátló se egyéb hatások, olyan mintha kb semmit se használnál, egy picike hormon jut be, ami csak zavart fog okozni mert ez a véráramban és a májban üti ki aminél a gyűrűben nincs különbség, csak hasmenés és társai nem hatnak rá mert a nyálkahártyán szívódik fel, viszont bent már ugyanúgy viselkedik mint a tabletta, csak mivel nem megy keresztül a gyomrom, ezért nem kell annyit tartalmaznia hogy hasson, ez a legkevesebb aminek minimum be kell jutnia hogy hasson, ennél ezért 3 órák a megengedettek. Mondjuk ha más miatt kell (pattanások, menzesz, stb) akkor annak az okát mielőbb keresd meg egy endokrinológussal mert a gyűrű/tabi csak időleges megoldás rá. Én is így jártam és most szívom a fogam nem kicsit hogy szedtem inkább mert csak elfedte :\
2017. jan. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ciszta miatt. Eddig bevált ellene
2017. jan. 13. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!