Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kamasz lányokhoz (és szüleikhe...

Kamasz lányokhoz (és szüleikhez) szól a kérdésem: mikortól használtok tampont?

Figyelt kérdés

Amikor én menstruálni kezdtem, akkor még nem voltak mini tamponok, úgyhogy én viszonylag későn kezdtem el használni, nincs tapasztalatom a (kis)kamasz kori tamponhasználatról...

Lányomnál lassan esedékes a dolog, és mivel jár úszni, ezért merült fel bennem, hogy már a kezdetektől használhatna tampont szükség esetén, de nem tudom, ez mennyire jó ötlet...


2017. jan. 19. 12:56
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
96%
Általános 8.-ban jött meg és második mensitől már tampont használtam, mert nálunk kötelező volt tornaórán a piros tornadressz. Baromi kellemetlen lett volna, ha átsejlik a betét körvonala, vagy netán kikandikál gimnasztika közben.
2017. jan. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Én ugyan már nem vagyok kamasz lány, 22 éves vagyok, de még jól emlékszem a ,,kezdetekre", mikor megjött. Én 12 éves koromtól használok tampont, semmi probléma nem volt vele, én azért kezdtem használni, mert nyár volt, és strandolás. Annyi volt hogy először kicsit kellemetlen volt, de ez csak ez első alkalommal, másodszorra, sőt második napra már megszoktam és semmi rosszat nem éreztem. Szerintem ez egyénfüggő ugyan, de ha a lányod is úgy gondolja, akkor szerintem nincs vele semmi baj. És mivel jár úszni, ezért valószínűleg előbb-utóbb meg is kell szoknia.
2017. jan. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

Ezt igazából neki kell eldöntenie.

Én kb. 10 éves voltam mikor a nyaraláson megjött (már nem először). Anya vett minitampont hogy tudjak fürdeni, de én nem tudtam felhelyezni hiába próbáltam. Azóta se használtam soha, nekem egyszerűen nem kényelmes. Persze azóta már sikerül felhelyezni, tudom milyen.

Szóval ezzel azt akarom mondani, hogy simán lehet hogy neki sem fog tetszeni az ötlet mindegy hány éves.

2017. jan. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

# 3: Igen, én is hasonlóan jártam. 10 éves koromtól menstruálok, de nálunk egyszerűen nem volt "szokás" a tampon. Aztán egyszer középiskolás koromban váratlanul jött meg a menzeszem, betét senkinél nem volt, egy tampont tudtak adni, akkor használtam életemben először és persze rosszul. Nagyon szenvedtem tőle, nyomott, alig tudtam járni.

Mondjuk ennek alapján inkább arra hajlok, hogy én biztassam a lányom a tamponhasználatra először pontosan elmagyarázva, hogy hogyan kell használni... és inkább legyen nála mini, minthogy valamikor, valakitől normál tampont kapjon elsőre, amivel nem tud mit kezdeni.

2017. jan. 19. 13:17
 5/21 A kérdező kommentje:
# 1: Igen, ez is egy szempont, mondjuk az ő sulijában (szerencsére) póló + rövidnadrág a tornafelszerelés. Számos előnye van, pláne most, hogy már a fiúk kezdik nézegetni a lányokat... kevésbé kellemetlen.
2017. jan. 19. 13:20
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
Én 19 éves koromtól, de megbántam, hogy nem előbb.
2017. jan. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%
13 voltam mikor megjött. Pár hónap múlva már tampont használtam.
2017. jan. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%

12 éves koromtól van meg, 18 után kezdtem használni, amikor már nem voltam szűz, mert anyu mindig azzal oltott, hogy addig nem szabad (igaz, akkor még nem voltak minik)...

a sors úgy hozta, hogy lányaim lettek, még nem nagylánykodnak, de tuti ajánlani fogom nekik az elejétől a minit, mivel nagyon vérzős családvonalunk van és évekig szenvedtem a betéttel, áztam át kínosan, nekik nem akarom ezt, szépen elmagyarázva a dolgot tuti menni fog nekik, és nagyobb lesz bennem a nyugalom, hogy erős vérzés esetén, betéttel együtt (olyankor én is úgy szoktam az első két napon) kevesebb az esély arra hogy elönti őket a zuhatag. (első napokon maxi tampont szoktam cserélni 2 óránként mert ennyi kell neki, hogy már a betéten legyen a nyom, tampon nélkül úsztam fél órás cserékkel :( )

Én tampon párti vagyok, fiatalon is nagyon jó, ha kicsi és tudja használni a lány.

2017. jan. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%
10 éves voltam, mikor megjött és 13 éves voltam, mikor először használtam a nyaraláson minit, aztán onnantól már szinte csak tampont használok.
2017. jan. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%
24 éves korotol. Mig el nem vesztettema szüzességeü, egyszerüen nem birtam feltenni, annyira kellemetlen volt. De azota csak azt, mert sokkal kényelmesebb, mint holmi betét.
2017. jan. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!