Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kihez forduljak ezzel az erős...

Kihez forduljak ezzel az erős szőrösödéshez és hajhullással? Lassan kopasz vagyok

Figyelt kérdés

Sziasztok

Évekig jártam az orvost, a mensben,voltam belgyógyasz,hajgyógyász és senki semmi.. A mensben voltam diabetikushoz,adott étrendet és ennyi. Rencz Ritához jártam,de közölte ez csak egy ki semmiség. A szőrszálaim feketék csak szőkítem,ez kb 4 napos szőkítés után van és a hajam :( muszáj póthajat hordanom fél éve,mert szőrnyű a sajat hajam mennyisége :( Sok év után bele untam a felesleges próbálkozásokba,de most nagyon bánt a hajam lelkileg kivagyok tőle :(


2017. jan. 19. 19:22
 1/5 A kérdező kommentje:
2017. jan. 19. 19:23
 2/5 anonim ***** válasza:
A diétát tartod? Pajzsmirigyedet megnézték?
2017. jan. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fogászat? Panoráma röntgen?
2017. jan. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia! nagyon együttérzek veled! mellékvese hormonjaidat vizsgálták? (DHEAS, Androsztendion, kortizol +totál és szabad tesztoszteron). Sokszor a mellékvese betegség utánozhatja a klasszikus IR-en alapuló PCOS tüneteit.Akkor kell rá főleg gyanakodni ha nem segít a diéta + metformin.

Sajnos ezek a tünetek attól vannak, hogy túl magas a férfihormonszinted. Nekem veleszületett mellékvese betegségem van, ami sajnos túl későn derült ki hajhullás miatt. Antiandrogén gyógyszerre lenne szükséged, ami elnyomja a férfihormonokat, de ezt csak a megfelelő endokrinológus tudja eldönteni, melyik lenne jó neked.

Sajnos még én sem találtam meg a "nekem való" orvost.

Hajhullásra tudom ajánlani : www.mezomedicina.hu

elég drágák a kezelések, de nekem pl. 2 havonta kell járnom. Nem állította meg a hajhullásomat, de jobb, mint kezdetben volt és talán annyira feltűnően nem romlik mellette. (Mondjuk a doki azzal biztat, hogy lehet emelni a dózist és hátha így megáll majd a hullás)

A szőrösödésen nekem a Dienille fogamzásgátló valamennyire segített. Ez enyhe antiandrogén és ez az egyetlen gyógyszer, ami nem cseszi szét a szervezetemet.

2017. jan. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ha bármi kérdésed stb. van, nyugodtan írj privátot, szívesen segítek amiben tudok :)
2017. jan. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!